Předchozí
Další

Andělský dvůr, Světce

Světce 21, Světce, 37821

od 10.000 Kč
osoba/noc
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu - ne
Bez restaurace
Parkování - NE
Možnost koupání - ne
Domácí zvířata - NE

O nás

Andělský dvůr se nachází na okraji vesnice na kopci a je odtud velkorysý výhled přes údolí na okolní vesničky.

Další informace

Andělský dvůr vznikl po časově a finančně náročné rekonstrukci. Historie tohoto objektu jako chalupářského stavení sahá podle místních dochovalých pamětí až do 12. století. S manželkou jsme se rozhodli v roce 2003 pro koupi vesnické chalupy. Hledali jsme nějaké vhodné místo, které by splňovalo řadu kritérií. Po dlouhém hledání se nám podařilo objevit krásnou jihočeskou vesničku Světce se stošededesáti obyvateli, kde se ještě zvoní pravé poledne a večer klekání. Světce se nachází 1 km od obce Deštná u Jindřichova Hradce. Přes Deštnou proudí mnoho turistů, kteří navštěvují vyhlášenou českou památku – vodní zámeček Červená Lhota. Točila se tu nejedna pohádka, ale tou nejslavnější, která se vryla do paměti všech malých i velkých diváků je bezpochyby „Zlatovláska”. A protože v této oblasti chybí ubytovací kapacity a je zde překrásná krajina jak stvořená pro chalupářskou rekreaci, rozhodli jsme se toto nádherné místo zpřístupnit turistům a podělit se s nimi o nostalgické vzpomínky na vlastní mládí, kdy jsme trávili prázdniny u svých babiček a dědečků na venkově.

Andělský dvůr se nachází na okraji vesnice na kopci a je odtud velkorysý výhled přes údolí na okolní vesničky. Okolo objektu se rozprostírá 5 ha pozemků a Andělský dvůr leží přímo v jeho středu. Takže pokud máte zvídavé detičky nebo vnoučátka a potřebujete je někde vypustit do přírody a při tom mít o nich přehled, tak jste natrefili na to správné místo. Určitě se zde nebudou nudit. Připravili jsme pro ně dětský koutek s ohradou, ve které chováme ovečky, rodinku kamerunských koziček a k tomu běžné kozy.

Přijměte pozvání do požehnané oblasti tří vesniček Světce, Mnich a Betlém, které jaksi duchovně dotvářejí kolorit místní krajiny. A pokud k nám dorazíte, dozvíte se zajímavý příběh o zázračném pramenu a vyprávění, které se váže k nedaleké vísce Svatá Anna.

Ceny

Snídaně 165 Kč
Cena za celý objekt 10.000 Kč
Polopenze 330 Kč
Domácí mazlíček 150 Kč
Přistýlka 390 Kč

Služby

Dětský koutek
Terasa
Zahrada

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
Lednička
TV
WC

Sportovní možnosti v okolí

Cyklostezky
Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Andělský dvůr: kontakty

Telefon: 384 385 866
Mobil: 777 569 988