Předchozí
Další

Fara maltézských rytířů, Horní Libchava

Horní Libchava 62, Horní Libchava, 47111

od 220 Kč
osoba/noc
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu - ne
Bez restaurace
Parkování
Možnost koupání Možnost koupání - Ne
Domácí zvířata Domácí zvířata - NE
Zjistit dostupnost

O nás

Nově zrekonstruovaná, památkově chráněná, barokní fara Řádu maltézských rytířů se nachází v obci Horní Libchava u České Lípy. Obec Horní Libchava se nachází na rozhraní CHKO Labské Pískovce, Lužické hory a České Středohoří, poblíž Národního parku České Švýcarsko, CHKO Kokořínsko a Máchova kraje 4 km od České Lípy. Fara stojí v sousedství nově zrekonstruovaného kostela sv.Jakuba

Další informace

Fara pochází z 18. století kdy byla, někdy v letech 1748-1754, přestavěna od současné podoby, tehdejším velkopřevorem Řádu maltézských rytířů Václavem Jáchymem hrabětem Čejkou z Olbramovic, jehož erb se nachází nad vchodem fary.

V letech 1653-1925 byla obec Horní Libchava se svým zámkem centrem domény Řádu maltézských rytířů. Řádoví kněží zde obstarávali inkorpovanou duchovní správu v několika farnostech (Horní Libchava, Volfartice, Slunečná, Skalice u Č.Lípy), ve všech farnostech, v době jejich působení, proběhly buď přestavby nebo zcela nově byly zbudovány kostely a fary. V Horní Libchavě se řád postaral o přebudování farního kostela společně s farou. Reprezentativní stavba fary navazuje na tradiční uspořádání šířkového barokního domu. Hlavnímu pětiosému severnímu průčelí dominuje portál s jednoduchým pravoúhlým ostěním s ušima a s oválným světlíkem v nadpraží, nad nímž je umístěn erbovní znak velkopřevora Řádu maltézských rytířů Václava Jáchyma hraběte Čejky z Olbramovic (orlice s pružinou ve štítě, jenž je položen na maltézském osmihrotém kříži, jako klenot je na štítu helmice s orlími křídly a pružinou, na malém srdečním štítku je motiv břevna s vyrytými písmeny M.T., upomínajícími na povýšení rodu do hraběcího stavu Marií Terezií r.1748). V patře je osa fasády zdůrazněna sdruženým oknem, za kterým je hlavní sál. V přízemí jsou ostění oken kamenná lemovaná lištou. V patře jsou tvořeny štukovou šambránou s ušima a kapkami, parapetní deska je kamenná. Pod okny se střídá obdélná a čabraková parapetní výplň. Sdružené okno je obohaceno o motivy klenáku a mušle v ose průčelí. Profil oblého světlíku je proveden ve štuku. Kamenný erb obíhá zalamovaná kordonová římsa. Profilace okenních otvorů ostatních fasád jsou stejné, v patře jsou bez parapetních výplní. Boční fasády jsou tříosé, na západě symetrický rytmus je doplněn o dvě ilusivní okna se štukovým ostěním. Jižní průčelí je rovněž pětiosé se schodištěm do zahrady a drobným rizalitem, okna mají štuková a kamenná ostění lemovaná lištou, napravo jsou ilusivní.

Ceny

Cena za osobu 220 Kč

Služby

Parkoviště
Parkoviště uzavřené

Vybavení pokojů

Kuchyňka
TV
WC
Lednička
Videopřehrávač
Mikrovlnná trouba
Vlastní koupelna

Sportovní možnosti v okolí

Cyklostezky

Okolí

Česká Lípa (4 km) - krytý aquapark se saunou, zimní stadion, tenisové kurty, squash, kino, vlastivědné muzeum, vodní hrad.
Cyklostezka + stezka pro in-line brusle "Varhany" v délce 17 km, v zimě trať pro běžky Č. Lípa - Kamenický Šenov vede 300 m od fary.

Kamenický Šenov (5 km) - Panská skála, sklářské muzeum

Liberec (49 km) - Ještěd, ZOO, Jizerské hory

Nový Bor (9 km) - sklářské muzeum

Děčín (26 km) - ZOO

Ústí nad Labem (39 km) - ZOO, muzeum...

Litoměřice (39 km)

Národní park České Švýcarsko (17 km)

Heřmanice u Jablonného v P. (24 km) - Ranč Malevil - golf

Polevsko u Nového Boru (11 km) - lyžařský vlek + běžkařské tratě

Prácheň u Kamenického Šenova (9 km) - lyžařský vlek

Doksy, Máchovo jezero (23 km)

Zámek Lemberk, Zákupy, Houska, hrad Bezděz, Ralsko, Ronov, skalní hrad Sloup v Čechách...

Praha (84 km)

Drážďany (79 km)

Vzdálenost od hranic s Německem - 30 km

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Fara maltézských rytířů: kontakty

Telefon: +420 603 976 223
WWW: www.faralibchava.cz

Mapa