Fara maltézských rytířů, Horní Libchava

Horní Libchava 62, Horní Libchava, 47111

od 220 Kč
osoba/noc
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu - ne
Bez restaurace
Parkování
Možnost koupání - ne
Domácí zvířata - NE

O nás

Nově zrekonstruovaná, památkově chráněná, barokní fara Řádu maltézských rytířů se nachází v obci Horní Libchava u České Lípy. Obec Horní Libchava se nachází na rozhraní CHKO Labské Pískovce, Lužické hory a České Středohoří, poblíž Národního parku České Švýcarsko, CHKO Kokořínsko a Máchova kraje 4 km od České Lípy. Fara stojí v sousedství nově zrekonstruovaného kostela sv.Jakuba

Další informace

Fara pochází z 18. století kdy byla, někdy v letech 1748-1754, přestavěna od současné podoby, tehdejším velkopřevorem Řádu maltézských rytířů Václavem Jáchymem hrabětem Čejkou z Olbramovic, jehož erb se nachází nad vchodem fary.

V letech 1653-1925 byla obec Horní Libchava se svým zámkem centrem domény Řádu maltézských rytířů. Řádoví kněží zde obstarávali inkorpovanou duchovní správu v několika farnostech (Horní Libchava, Volfartice, Slunečná, Skalice u Č.Lípy), ve všech farnostech, v době jejich působení, proběhly buď přestavby nebo zcela nově byly zbudovány kostely a fary. V Horní Libchavě se řád postaral o přebudování farního kostela společně s farou. Reprezentativní stavba fary navazuje na tradiční uspořádání šířkového barokního domu. Hlavnímu pětiosému severnímu průčelí dominuje portál s jednoduchým pravoúhlým ostěním s ušima a s oválným světlíkem v nadpraží, nad nímž je umístěn erbovní znak velkopřevora Řádu maltézských rytířů Václava Jáchyma hraběte Čejky z Olbramovic (orlice s pružinou ve štítě, jenž je položen na maltézském osmihrotém kříži, jako klenot je na štítu helmice s orlími křídly a pružinou, na malém srdečním štítku je motiv břevna s vyrytými písmeny M.T., upomínajícími na povýšení rodu do hraběcího stavu Marií Terezií r.1748). V patře je osa fasády zdůrazněna sdruženým oknem, za kterým je hlavní sál. V přízemí jsou ostění oken kamenná lemovaná lištou. V patře jsou tvořeny štukovou šambránou s ušima a kapkami, parapetní deska je kamenná. Pod okny se střídá obdélná a čabraková parapetní výplň. Sdružené okno je obohaceno o motivy klenáku a mušle v ose průčelí. Profil oblého světlíku je proveden ve štuku. Kamenný erb obíhá zalamovaná kordonová římsa. Profilace okenních otvorů ostatních fasád jsou stejné, v patře jsou bez parapetních výplní. Boční fasády jsou tříosé, na západě symetrický rytmus je doplněn o dvě ilusivní okna se štukovým ostěním. Jižní průčelí je rovněž pětiosé se schodištěm do zahrady a drobným rizalitem, okna mají štuková a kamenná ostění lemovaná lištou, napravo jsou ilusivní.

Ceny

Cena za osobu 220 Kč

Služby

Parkoviště
Parkoviště uzavřené

Vybavení pokojů

Kuchyňka
Lednička
Mikrovlnná trouba
TV
Videopřehrávač
Vlastní koupelna
WC

Restaurace


Sportovní možnosti v okolí

Cyklostezky

Okolí

Česká Lípa (4 km) - krytý aquapark se saunou, zimní stadion, tenisové kurty, squash, kino, vlastivědné muzeum, vodní hrad.
Cyklostezka + stezka pro in-line brusle "Varhany" v délce 17 km, v zimě trať pro běžky Č. Lípa - Kamenický Šenov vede 300 m od fary.

Kamenický Šenov (5 km) - Panská skála, sklářské muzeum

Liberec (49 km) - Ještěd, ZOO, Jizerské hory

Nový Bor (9 km) - sklářské muzeum

Děčín (26 km) - ZOO

Ústí nad Labem (39 km) - ZOO, muzeum...

Litoměřice (39 km)

Národní park České Švýcarsko (17 km)

Heřmanice u Jablonného v P. (24 km) - Ranč Malevil - golf

Polevsko u Nového Boru (11 km) - lyžařský vlek + běžkařské tratě

Prácheň u Kamenického Šenova (9 km) - lyžařský vlek

Doksy, Máchovo jezero (23 km)

Zámek Lemberk, Zákupy, Houska, hrad Bezděz, Ralsko, Ronov, skalní hrad Sloup v Čechách...

Praha (84 km)

Drážďany (79 km)

Vzdálenost od hranic s Německem - 30 km

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Fara maltézských rytířů: kontakty

Telefon: +420 603 976 223