Předchozí
Další

Františkův dvůr, Vítkov

Klokočov 85, Vítkov, 74747

od 200 Kč
osoba/noc
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu - ne
Restaurace
Parkování - NE
Možnost koupání Možnost koupání
Domácí zvířata Domácí zvířata - NE
Zjistit dostupnost

O nás

Františkův dvůr se nachází v drsném prostředí nadmořské výšky 580 m.n.m. s planinami stálého větru s možností spouštět se v sedle koní do roklí a údolí nedaleké řeky Odry a stejně kouzelné řeky Moravice i přes její podstatnější osídlení.

Další informace

Turistická ubytovna:

Turistická ubytovna v areálu stájí a provozních budov s nabídkou dvou a třílůžkových pokojů se společným sociálním vybavením na chodbách. Součástí je vstupní hala, jídelna, bar a malá kuchyně vhodná pro jednoduchou rychlou úpravu vlastních zásob.

Vstupní halu lze variabilně využít mimo možnost shromáždění cca 20 osob. Ubytovnu lze velmi dobře využít k letním výcvikovým táborům zaměřeným na výuku jízdy na koních s možností připojit se k denní činnosti ošetřovatelů popř. ustájení a ošetřování vlastních koní a nebo jako zázemí pro pěší turistiku v letním období. Běžky v zimním období a nebo cykloturistiku pro kterou poskytujeme veškeré zázemí viz. Sport - Cykloturistika.

Kapacita turistické ubytovny: 20 míst.

Apartmány:

Pro náročnější nabízíme možnost ubytování ve stylových aparmánech.

 

Sport:

V arálu Františkova dvora je k dispozici půjčovna horských kol, dva tenisové kurty s umělým povrchem, hřiště na beachvolejbal, dětské hřiště, možnost chytání ryb na dvou rybnících se zapůjčením udic, jízdárna, malá kozí a ovčí farma, vyjížďky na ponících pro děti.

 

Farma:
Na naší farmě se již více než 50let staráme o zachování koňského plemena Slezský norik. Nachází se zde také malá kozí a ovčí farma. Na požádání je možno zařídit vyjížďky na ponících pro děti.

 

Jízdárna:

Dále je k dispozici v těsné blízkosti travnaté kolbiště o rozměrech 60 x 50 m s tribunou a věží rozhodčích, s přilehlou travnatou plochou velokosti 100 x 70 m vhodnou jak pro trenink koní, organizování  jezdeckých soutěží tak také pro jinou sportovní činnost.

Penzion lze velmi dobře využít k letním výcvikovým táborům zaměřeným na výuku jízdy na koni s možností připojit se k denní činnosti ošetřovatelů popř. ustájení a ošetřování vlastních koní a nebo jako zázemí pro pěší turistiku v letním období, běžky v zimním období a nebo cykloturistiku pro kterou poskytujeme veškeré zázemí.

Ceny

Dvoulůžkový pokoj 200 Kč

Služby

Restaurace

Vybavení pokojů

TV
Vlastní koupelna
WC

Restaurace

Připravujeme pro Vás stylovou restauraci nabízejíci místní kuchyni s venkovním posezením a krásným výhledem na okolní krajinu.

Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy
Půjčovna kol
Cyklostezky
Rybolov
Jezdectví, koně
Tenisový kurt
Koupání řeka, jezero

Okolí

Daleko pro zdatnější není ani údolní betonová přehrada Kružberk a v kaskádě bezprostředně proti proudu mohutnější rovněž údolní přehrada tentokrát se sypanou hrází Slezská Harta.

Jízdou po planinách veskrze trvalého travního porostu lze shlédnout na jednom obzoru pohoří Beskyd a na druhém protějším pohoří Jeseníku.

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Františkův dvůr: kontakty

Telefon: +420 725 922 530
Mobil: +420 725 815 982

Mapa