Předchozí
Další

Horská bouda Zvonařka, Strážné

Strážné 32, Strážné, 54352

od 400 Kč
osoba/noc
Snídaně v ceně
Připojení k internetu
Restaurace
Parkování
Možnost koupání Možnost koupání - Ne
Domácí zvířata Domácí zvířata - NE
Zjistit dostupnost

O nás

Horská bouda Zvonařka je bouda roubeného typu nacházející se v rekreačním středisku Strážné v Krkonoších (cca 7 km od Vrchlabí, 15 km od Špindlerova Mlýna).

Je vhodná zejména pro školy v přírodě a ozdravné pobyty, zároveň ale nabízí dostatek komfortu pro ubytování jednotlivců i rodin, pořádání víkendových nebo firemních akcí, či svatebních oslav. Kapacita boudy je 55 osob, s možností ubytování ve dvou, tří a čtyř až pětilůžkových pokojích. Umývárny se sprchami jsou společné. Sociální zařízení se nachází na každém patře.

Další informace

V přízemí budovy je umístěn výčep, kde Vám nabídneme točené pivo, alkoholické i nealkoholické nápoje, pochutiny, zmrzlinové poháry, ale také něco malého k snědku (dle aktuální nabídky, obvykle nakládaný hermelín, klobása, domácí tlačenka a domácí utopenci). Od místnosti s výčepem můžete projít do společenské místnosti s TV a satelitem. Vedle výčepu a společenské místnosti se nachází jídelna, kde je k dispozici stolní fotbal, kulečník a šipky. Téměř celá bouda je pokryta Wi-fi signálem umožňujícím připojení k internetu zdarma.

Parkování
U boudy / hlídané obecní parkoviště

Letní aktivity
Chata se nachází na kraji obce Strážné v krásném prostředí Krkonošského národního parku. Cca 500 m od boudy se nachází sportovní areál s hřištěm na malou kopanou, volejbal, nohejbal a dvěma tenisovými kurty. Rodiny s dětmi jistě ocení dětské hříště v těsné blízkosti restaurace na náměstí. Okolí Strážného je díky velkému množství cest vhodné také pro pěší nebo horské túry. Celé léto jsou k dispozici vyjížďky na koních. Nepříliš vzdálený Špindlerův Mlýn nabízí bobovou dráhu, Monkey Park (lanové centrum) a mnoho adrenalinových aktivit, jako je přemostění přes přehradu apod. Další blízká místa na výlety: Krkonošské Muzeum vzdálené 4,35 km, Zámek Vrchlabí 4,61 km, Rozhledna Žalý-Benecko 3,42 km, Zámek Jilemnice 9,97 km, zřícenina Dolní Štěpánice 8,99 km, Rozhledna Černohorská Janské Lázně-Černá hora 8,99 km. Restaurace v okolí: Penzion Černý Petr Strážné 0.70 km, Zámecká Konírna 2,91 km, Pivovarská Bašta Vrchlabí 4,2 km.

Zimní aktivity
Ski areál Strážné je vybaven čtyřmi sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti. Bouda se nachází na stejném svahu jako tři hlavní obecní sjezdovky. Díky tomu je k černé sjezdovce "Za hřištěm" a k červeným sjezdovkám „Pod Starou školou“ a „Kotva“ možný příjezd i návrat na lyžích bez nutnosti pěší chůze. Na vlecích "Kotva" a "Nad Kolonkou" lze využít večerní lyžování. Tyto sjezdovky jsou rovněž uměle zasněžovány. Pro nejmenší návštěvníky je připraven dětský vlek „provázek“ a velmi mírný cvičný svah sousedící s modrou sjezdovkou. Všechny sjezdové tratě jsou dvakrát denně upravovány rolbou, v případě většího množství sněhu i častěji. Ve Skiareálu Strážné také najdete několik lyžařských škol a půjčoven. Pro návštěvníky Skiareálu Strážné je k dispozici SKI TAXI, zdarma pro dopravu na lyžařské vleky a zpět. Dopravu zajišťuje obec Strážné denně od 8:45 do 16:30. Stanoviště taxi je na centrálním parkovišti na náměstí, objednávky na tel. č. +420 777 991 535. V blízkosti Strážného se nacházejí ski areály Bubákov a Herlíkovice (cca 7 km) a Špindlerův Mlýn (cca 15 km). Pro méně zkušené lyžaře jsou vhodné také vleky ve Vrchlabí (Skiareál Kněžický vrch) nebo na Benecku (cca 15 km). Příznivcům běžeckých disciplín a skialpinismu se zde nabízí ideální výchozí bod pro hřebenové túry třeba až na nejvyšší vrchol ČR - Sněžku. Běžecké stopy, začínající ve Strážném, jsou napojeny na Krkonošskou lyžařskou cestu.

Ceny

Cena za osobu 400 Kč

Snídaně v ceně


Plná penze 500,- , Polopenze 450,-

Služby

Parkoviště
Připojení k internetu
Restaurace

Restaurace

Stravování

Při volbě typu stravování si můžete zvolit snídani, polopenzi nebo plnou penzi. Snídaně jsou formou švédských stolů. K obědu a večeři nabízíme možnost výběru ze dvou hlavních jídel.Sportovní možnosti v okolí

Adrenalinové sporty
Běžkařské stopy
Kulečník, billiard
Lyže, snowboard

Okolí

Ski areál Strážné je vybaven čtyřmi sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti – od modré až po černou, přičemž k červeným vlekům „Pod Starou školou“ a „Kotva“ je možný příjezd i návrat na lyžích bez nutnosti pěší chůze. Na vleku Kotva lze využít večerní lyžování. Pro nejmenší návštěvníky je připraven dětský vlek „provázek“ a velmi mírný cvičný svah sousedící s modrou sjezdovkou. Pro další sportovní aktivity v zimě je pro Vás připraven snowtubing, freestyle snowpark vybavený osvětlením pro večerní jízdy nebo například zimní projížďky na koních. Ve Ski areálu Strážné také najdete lyžařskou školu a lyžařské půjčovny. Pro příznivce běžeckých disciplín a skialpinismu Strážné představuje ideální výchozí bod pro hřebenové túry třeba až na nejvyšší vrchol ČR. Běžecké stopy, které zde začínají, jsou napojeny na Krkonošskou lyžařskou cestu.

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Horská bouda Zvonařka: kontakty

Telefon: +420 602 112 653

Mapa