! Z důvodu opatření vlády z 10.3.2020 kvůli koronaviru, jsou dočasně uzavřené některé typy ubytovacích zařízení. Pro získání informace, kontaktujte přímo poskytovatele ubytování. Děkujeme
Předchozí
Další

Chata Mír, Dolní Bečva

Dolní Bečva 318, Dolní Bečva, 75655

od 780 Kč
pokoj/noc
Snídaně v ceně
Připojení k internetu - ne
Restaurace
Parkování
Možnost koupání Možnost koupání
Domácí zvířata Domácí zvířata
Zjistit dostupnost

O nás

Provozujeme turistickou chatu v prostředí Moravskoslezských Beskyd pod horou Radhošť. Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových, čtyřlůžkovém nebo vícelůžkovém pokoji se společným sociálním zařízením nebo v dvoulůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením na pokoji. K dispozici je kuchyňka a ohniště.

Další informace

Ubytování poskytujeme v pokojích typických pro původní koncepty turistických chat a to ve dvoulůžkových, třílůžkovém, čtyřlůžkovém a osmilůžkovém pokoji se sociálním zařízením na chodbě společném pro více (2-3) pokojů. Dále nabízíme čtyřlůžkový apartmán s dvěmi oddělenými ložnicemi, obýváčkem a kuchyňkou který má možnost bezbariérového přístupu a vlastní koupelnu vybavenou madly. Pro náročné zákazníky nabízíme prostorné dvoulůžkové studio s vlastním sociálním zařízením, krbem a balkonem s výhledem do zahrady. Do každého z pokojů je možnost přistýlky. Kapacita ubytování je 30 osob včetně přistýlek. Občerstvení se nachází v dolní části chaty. Toto ubytování, atraktivní pro horské příznivce, nabízí ve svém okolí velkolepé výhledy do okolí. Poloha chaty Mír je ideálním turistickým bodem, kdy je cílem či zastávkou z Rožnova pod Radhoštěm a Dolní Bečvy, pro ubytované výchozím bodem na Pustevny a Radhošť. Beskydská magistrála, jak je turistická trasa okolo chaty Mír nazývána, je jednou z nejkrásnějších vycházek v prostředí Beskyd a to nejen v letním, ale i v zimním období kdy je tato trasa pro běžkaře strojově upravována. Chata Mír také poskytuje zázemí pro další krásné poutě po Beskydech, včetně výletu na Lysou horu nebo návštěvu Valašského muzea v přírodě. Do každého pokoje lze také zarezervovat přistýlku. Pro všechny pokoje je k dispozici společná kuchyňka. Ze všech pokojů je krásný výhled na okolní kopce Beskyd. Okna jsou orientována na východ, proto vás ráno může přivítat krásný východ slunce. V případě zájmu přespání ve stanu, je možnost využití sociálního zařízení, kuchyňky a samozřejmě ohniště. Ceny za poskytované služby jsou dle níže uvedeného ceníku. Po vyplnění rezervačního formuláře Vám zašleme možnosti volné ubytovací kapacity dle Vašich požadavků. Pro rezervaci ubytování bude vyžadována platba předem.

Ceny

Apartmán 1.450 Kč
Dvoulůžkový pokoj 780 Kč
Třílůžkový pokoj 1.200 Kč
Čtyřlůžkový pokoj 1.300 Kč
Osmilůžkový pokoj 2.200 Kč
Domácí mazlíček 150 Kč
Přistýlka 300 Kč

Snídaně v ceně

Služby

Bezbariérový přístup
Venkovní ohniště / gril
Parkoviště
Vstup domácích zvířat
Restaurace
Zahrada

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek 30

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
WC

Restaurace

Naše restaurace je ideálním místem pro uspořádání různých akcí a oslav, jako jsou oslavy narozenin, rodinné, společenské, týmové akce, firemní akce, svatby atd. Neváhejte nás kontaktovat. Počet míst k sezení v restauraci je 40 - 50. Horské prostředí doplňují kachlová kamna ve kterých často připravujeme domácí chléb, pečená kolena či jiné. Během léta jsme Vás rádi přivítali na ŽRAVÝCH VÍKENDECH se speciálním menu pro každý víkend. Všem moc děkujeme za návštěvu!

Sportovní možnosti v okolí

Bazén venkovní
Lyže, snowboard
Bazén vnitřní
Běžkařské stopy
Cyklostezky

Okolí

Přes zimu je přímo u chaty Mír v provozu dětský vlek s možností výuky lyžování i snowboardingu. Více info... Beskydská magistrála, jak je turistická trasa okolo chaty Mír nazývána, je jednou z nejkrásnějších projížděk na běžkách v prostředí Beskyd v zimním období, jelikož je tato trasa pro běžkaře strojově upravována. Přímo od chaty Mír je možné se po Beskydské magistrále vydat na Pustevny, tato trasa nabízí nezapomenutelné výhledy do okolí Beskyd. Z Pusteven lze využít mírně klesající traverz k horské chatě Martiňák nebo hřebenovou trasou kolem sochy boha Radegast ke kapli na Radhošti. Méně náročná je trasa z Pusteven na Skalíkovu louku. Okolí chaty Mír je také ideální pro rodiny s dětmi, které milují jízdu na bobech nebo saních. Prostředí chaty v zimě přímo vybízí využít sněhových radovánek. Turistická chata Mír je méně vhodná pro milovníky sjezdového lyžování. Ubytovaní využijí blízkých sjezdových tratí pouze využitím vlastního automobilu. Krásná horská střediska dostupné do půl hodiny jízdy jsou Pustevny, Bílá, Soláň a Karlovice.

Cyklostezka číslo 46, vedoucí okolo chaty Mír, je jednou z nejkrásnějších možných výletů na kole po Beskydech. Veškeré cyklotrasy v okolí jsou v nejvyšší kvalitě v minimálním množství vedoucí po silnicích. Přímo od chaty Mír je možné se po Beskydské magistrále vydat na Pustevny, tato trasa nabízí nezapomenutelné výhledy do okolí Beskyd. Z Pusteven lze využít mírně klesající traverz k horské chatě Martiňák nebo hřebenovou trasou kolem sochy boha Radegast ke kapli na Radhošti. Méně náročná je trasa z Pusteven na Skalíkovu louku. Od chaty Mír lze sjet do Rožnova pod Radhoštěm, odkud vede jedinečná cyklostezka okolo Rožnovské Bečvy. Tato nádherná cyklostezka vede okolo řeky do Valašského Meziříčí (dále až do Hranic na Moravě), opačným směrem na Horní Bečvu. V obou směrech vede cyklostezka 100% mimo silnice!

Jednou z nejvyhledávanějších Beskydských zábav je pronájem koloběžek a následný sjezd horskými cestami do města. Půjčovna koloběžek se nachází na Pustevnách, kam lze dojet nejen místním autobusem. Z Pusteven lze zvolit několik možností sjezdu - do Frenštátu pod Radhoštěm - Trojanovice (6km) a zpět například lanovkou, na Prostřední Bečvu - Skokan (8km), okolo chaty Mír do Rožnova pod Radhoštěm (16km) nebo do Rožnova pod Radhoštěm před Prostředí Bečvu (21km). Koloběžku si můžete půjčit i s bezpečnou dětskou sedačkou, samozřejmostí je pak základní bezpečností vybavení jako je helma a reflexní vesta. Firma nabízí také možnost sjezdu s průvodcem. V horkých letních dnech lze využít hned několik městských bazénu, kam lze dojít krásnou půlhodinovou procházkou lesem. Hned pod Černou horou, na které se chata Mír nachází, je velký nově zrekonstruovaný areál s několika venkovními bazény a tzv. Gibon parkem, kde je pro děti všech kategorií spousta aktivních atrakcí včetně lanového parku. Využít lze také menší areál v campu, s dvěma menšími venkovními bazény. Mezi blízké přírodní koupaliště patří přehrada Horní Bečva, přehrada Bystřička, oblíbený je také splav Bečvy u Gibon parku. V zimním období lze využít krytého bazénu s volným vstupem na tobogán a do parní sauny, ten lze díky venkovní zahradě využít také v letním období. Jedním z nejvyhledávanějších turistických zajímavostí je Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Moravský skanzen je druhé nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě. Po celý rok v muzeu probíhají akce inspirované folklorem, lidovými zvyky a tradičními řemesly. Muzeum má několik částí, nejstarší z nich je dřevěné městečko, do kterého byly přeneseny domy z rožnovského předměstí, včetně kostela s čestným pohřebištěm (pohřben je zde například olympijský vítěz a světový rekordman Emil Zátopek). Mlýnská dolina shromažďuje funkční technické stavby jako je valcha, mlýn, pila a lisovna oleje. Nejrozsáhlejší částí skanzenu je valašská dědina, kde je soustředěno více než 70 staveb. Hospodářská stavení, salaše, stáje, kovárna a větrný mlýn představují typické osídlení Valašska. Součástí je i chov valašského plemene ovcí. K muzeu patří také dvě secesní stavby Maměnka a Libušín na Pustevnách, které byly postaveny podle lidové architektury Dušana Jurkoviče. Libušín dne 3. března 2014 vyhořel. Dalším z míst hojně vyhledávaných turisty je Rožnovský pivovar. Tento komplex nabízí nejen několik druhů piv vlastní výroby, ale také pivní lázně a kavárnu s cukrárnou. V Rožnově pod Radhoštěm lze každý čtvrtek večer využít typického městského kina. Na své si v blízkém okolí přijdou také milovníci koní, golfu, tenisu, wellness, piva a další nespočet nejen turistických zajímavostí. Vlastním automobilem bychom rádi doporučili výlet na Štramberskou troubu, kopřivnické muzeum, hrad Hukvaldy, vodní nádrž Šance nebo muzeum ve Vítkovicích.

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Chata Mír: kontakty

Telefon: +420 722 910 440
Mobil: +420 777 333 836

Mapa