Předchozí
Další

Horská chata u Sněhuláka, Železná Ruda

Hojsova Stráž 5, Železná Ruda, 34022

od 360 Kč
osoba/noc
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu - ne
Restaurace
Parkování
Možnost koupání Možnost koupání - Ne
Domácí zvířata Domácí zvířata

O nás

Ubytování na Šumavě a ještě k tomu vtipně, hravě – to umí jen Sněhulák. Ubytování na Hojsově Stráži (poznámka pro přespolní – leží u Železné Rudy – tak nemusíte se bát nudy)… ubytujete-li se tedy na Hojsově Stráži – budete jistojistě stále v ráži. Snažili jsme se pro vás vytvořit příjemné prostředí, na které budete rádi vzpomínat a i pro to je v celém objektu zakázáno kouření.

Další informace

Tak jsme letos (2009) dokončili rekonstrukci všech vnitřních prostor a jako bonus dali novou střechu a rozšířili kapacitu. Ufff.
Z původní ubytovny pro šumavské dřevorubce jsme vybudovali horskou chatu pro vaši hravou dovolenou.

Objekt má přízemí a podkroví – v přízemí na vás čekají 3 pokoje, dále pak tu máme společnou kuchyňku a společenskou místnost. V podkroví jsou další 3 pokoje a navíc jeden apartmán (byt 2+1).

Celková kapacita našeho šumavského ubytování je 26 lůžek.

K dispozici je všem hostům též lyžárna a botárna se sušáky na promočené boty. Kola je možno ukládat do uzamykatelné kolny.
Auto si zaparkujete přímo u chaty.

Vše voní ještě novotou a čeká na vás, aby jste se zabydleli.

Ceny

Domácí mazlíček 120 Kč
Dvoulůžkový pokoj 360 Kč

Služby

Parkoviště uzavřené
Vstup domácích zvířat
Restaurace
Úschovna kol, lyží

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek 26

Vybavení pokojů

Kuchyňka
Vlastní koupelna
Satelit, kabelová TV
WC
TV

Restaurace

Kuchyň – společná
Obyvatelé žlutého a červeného pokoje uvaří sobě kávu či něco dobrého k večeři ve výborně vybavené kuchyni: 2× plynová varná deska, myčka, varná konvice, mikrovlnná trouba, lednice s mrazákem, nádobí je v barvě vámi obývaného pokoje. Mycí prostředky a utěrky jsou opět samozřejmostí.

Kongresové možnosti

CD přehrávač
Satelitní, kabelová TV
TV přijímač

Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy
Cyklostezky
Lyže, snowboard

Okolí

Co vše můžete u nás podniknout. V obci a jejím okolí je mnoho turistických a cykloturistických tras, které nevedou lesem jen tak halabala, nýbrž mají zajímavé cíle (např. vodopád Bílá Strž, Černé a Čertovo jezero, vyhledávané vrcholy Šumavy – Malý a Velký Ostrý a mnoho dalších...). 

Máte-li dobré botky pohorky, nic nebrání tomu, aby jste své plíce řádně provětrali na našich horách. I lyžaři si přijdou na své – turistické stezky se v zimě promění na běžecké tratě a lecjaký běžkař zde v tom „švuňku“ ztratí katě. Nejvíce si na „Hojsovce“ zařádí malí i velcí lyžníci na sjezdovkách s vlekem. 

Od chaty U Sněhuláka je ta první vzdálena cca 70 m a několik dalších se pak nachází v obci či v její těsné blízkosti. Ty zdatnější lyžaře, kteří potřebují pro svůj život více adrenalinu, pošleme na lyžovačku do sportovního areálu na Špičák (cca 7km – dostupné vlakem, autem i autobusem). Tam mají větší kopce, delší vleky a dokonce i novou 4sedačkovou lanovku. A jako lahůdku na konec si zajeďte na největší šumavský kopec Javor - je jen kousek za čárou u našich německých sousedů, kde mají sjezdovky upravené s pověstnou německou pečlivostí. 

V Železné Rudě ve sportovním areálu "Nad nádražím" najde vyžití každý, kdo má sportovního ducha. Nejen, že v zimě si zde perfektně zalyžujete (ve dne i v noci), ale v létě je zde v provozu lanové centrum, trampolíny, motokáry a Vaše malé dětičky uchvátí pěkné hřiště.

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Horská chata u Sněhuláka: kontakty

Telefon: +420 608 400 400
+420 608 810 810

Mapa

Autobus 100 m Vlak 2 km