Předchozí
Další

Horský hotel Alba, Deštné v Orlických horách

Deštné v Orlických horách, 51791

od 490 Kč
osoba/noc
Zobrazit další ceny
Snídaně v ceně
Připojení k internetu
Restaurace
Parkování
Možnost koupání Možnost koupání
Domácí zvířata Domácí zvířata - NE
Zjistit dostupnost

O nás

Horská chata Alba je jedním z nejstarších ubytovacích zařízení v Orlických horách, její původ se datuje do 2.pol.19 století. Dnešní podobu získal hotel v r. 1932, rekonstrukce vnitřních prostor je z r. 2006. Albu najdete na okraji malebné vesničky Deštné v Orlických horách v zátočině říčky Bělá, mezi hustými lesy a překrásnými horami. Pokoje jsou stylově a prakticky vybaveny horským dřevěným nábytkem. Celková kapacita hotelu je 69 lůžek. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení. Součástí hotelu je restaurace s výbornou kuchyní. Uzamykatelná lyžárna se dá v létě použít jako kolárna. V areálu hotelu se nachází velké parkoviště, sportovní hřiště, posezení u zahradního krbu s grilem. Hotel nabízí ubytování rodinám s dětmi, sportovcům, i hostům, kteří chtějí strávit odpočinkový a relaxační pobyt . Rozmanitost terénu umožňuje užívat krás hor po celý rok – rekreační turistiku, cyklistiku i další sportovně založené aktivity. V zimním období je v okolí pro lyžaře připraveno 11 sjezdovek o různé náročnosti a mnoho kilometrů upravených běžkařských tratí. Na své si přijdou fotografové, houbaři, rybáři, ale i školy v přírodě či lyžařské kurzy. Oblíbené je zde i pořádání firemních akcí, oslav, srazů a svateb.

Další informace

Lyžařský areál blízko hotelu nabízí sedačkovou lanovku a mnoho vleků, perfektně upravené sjezdovky pro lyžaře i snowboardisty, v provozu je lyžařská škola pro začátečníky s cvičným lyžařským hřištěm, které je vybaveno pojízdným pásem a dětským lyžařským kolotočem . Ti nejmenší mohou prohnat svoje boby a sáňky na kopci u dětské sjezdovky. Velmi oblíbené je večerní lyžování na osvětlené sjezdovce.

I mimo zimní sezonu nabízejí naše hory spoustu možností, jak využít volný čas. Rozkvétající hory přitahují od brzkého jara turisty a cyklisty stejně, jako spousta zajímavých památek přístupných v letním období a upravených turistických tras s nádhernými výhledy. Podzimní houbaření v okolních lesích poskytne každému houbaři potěšení z plného koše, zrovna tak si přijdou na své milovníci borůvek a malin. Protože čisté horské potoky jsou plné pstruhů, existují zde místa, kde je jejich lov povolen.

Ceny

Cena za osobu 490 Kč

Snídaně v ceně


Příplatek za využití pokoje pouze na jednu noc 50,-Kč/osoba.

Služby

Dětský koutek
Připojení k internetu
Úschovna kol, lyží
Konferenční možnosti
Restaurace
Vegetariánská kuchyně
Parkoviště
Terasa
Zahrada

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek 66
Jednolůžkové pokoje 2
Počet apartmánů 3
Čtyřlůžkové pokoje 5
Kapacita restaurace 70
Třílůžkové pokoje 3
Dvoulůžkové pokoje 12
Pětilůžkové pokoje 2

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
WC

Restaurace

Hotelová restaurace zařízená v horském duchu skýtá 70 míst, dětský koutek a v době chladných dní i příjemně hřející krb.

Nabízíme teplá jídla po celý den, příjemnou obsluhu a vysokou kvalitu jídel i nápojů. Naši kuchaři připravují jídla z čerstvých surovin a vaří s fantazií a láskou.

Restaurace je nekuřácká, možnost kouření je v létě u venkovního posezení na zahrádce.

Speciální nabídky : Hostům naší restaurace nabízíme možnost dietetických úprav jídel. Po předchozí domluvě ochotně připravíme chutnou a plnohodnotnou stravu např. pro diabetiky, celiatiky i další speciální diety.

Nabízíme přípravu tabulí pro svatby, oslavy, srazy, firemní akce podle přání zákazníků.

Kongresové možnosti

Data projektor
Plátno
Tabule
Kopírka
Připojení k internetu
TV přijímač
Ozvučení, reprobedny
Satelitní, kabelová TV

Sportovní možnosti v okolí

Adrenalinové sporty
Bowling, kuželky
Jezdectví, koně
Půjčovna lyží
Bazén venkovní
Cyklostezky
Lyžařská škola
Rybolov
Bazén vnitřní
Fitness, posilovna
Lyže, snowboard
Běžkařské stopy
In-line bruslení
Půjčovna kol

Okolí

V zimním období kdy drží pomyslné žezlo vládce Orlických hor Rampušák , je v Deštném připravena spousta zimních radovánek.
Přilehlý areál u hotelu nabízí sedačkovu lanovku a mnoho vleků. Perfektně upravené sjezdovky pro lyžaře i snowboardisty, v provozu je škola pro začátečníky s nově otevřeným cvičným lyžařským hřištěm je vybaveno pojízdným pásem a dětským lyžařským kolotočem .
Můžete také využít oblíbené večerní lyžování!
Pro jezdce na snowboardu a freeski lyžích je zde připraven stále se rozvíjející  snowpark www.sportprofi/snowpark/
Pokud si nechcete brát celou výbavu, nebo ji ji nevlastníte, není problém si zajít do zdejší plně vybavené půjčovny.
V areálu si můžete vybrat z 11 sjezdovek s rozdílnou délkou a náročností nebo zajet na upravované běžkařské tratě s délkou více než 50km a s fantastickými výhledy z vrcholků hor.
 

Léto
V létě, kdy nad okolím bdí princezna Kačenka a hlídá krásné počasí, je zde mnoho možností, jak využít volný čas.

V okolí Orlických hor můžete najít velké množství upravených cyklostezek i turistických tras. K dispozici jsou pravidelně jezdící cyklobusy a autobusy.

K podzimu jsou lesy plné hub, nabízí se možnost rybaření.

Lanový park
Terénní horské koloběžky
Kolečkové terénní brusle Nordic

Mapa

Autobus 200 m
Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Horský hotel Alba: kontakty

Telefon: +420 732 481 924
+420 734 759 039