Předchozí
Další

Horský hotel Hájenka, Modrava

Filipova Huť 33, Modrava, 34192

Snídaně v ceně
Připojení k internetu
Restaurace
Parkování
Možnost koupání Možnost koupání - Ne
Domácí zvířata Domácí zvířata
Zjistit dostupnost

O nás

Nově zrekonstruovaný nejvýše položený horský hotel na Šumavě „Hájenka ***“ nabízí svým hostům vše, co očekávají od ideální dovolené.

Další informace

Horský hotel  je situován v mimořádně krásném prostředí centrální Šumavy v nejvýše položené šumavské osadě Filipově Huti na rozhraní Plzeňského a Budějovického kraje mezi obcemi Modravou a Kvildou.
Od zcela výjimečné polohy s nezapomenutelnými výhledy na Malý a Velký Roklan, Černou Horu či Antýgl, přes vkusně a stylově zařízené pokoje na úrovni ***, chutnou staročeskou či vegetariánskou kuchyni v útulné restauraci, příjemný personál a především možnost strávit aktivně svou dovolenou v klidném vysokohorském prostředí s průzračně čistým vzduchem, od krásných jarních vycházek provoněným vzduchem se zbytky sněhu, po letní výlety na kolech po nesčetných horských stezkách, přes podzimní houbařské hody až po zimní radovánky na sněhu, to jsou důvody, proč se naši hosté k nám velmi rádi vracejí.
Hotel má vlastní parkoviště, úschovnu kol a lyží, hřiště na fotbálek, či volejbal a nezapomínáme ani na děti, které u nás najdou stolní fotbal, společenské hry či dětské hřiště.

 

V hotelu je 12 komfortních dvoulůžkových pokojů, 3 třílůžkové pokoje a 4 apartmány. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením /WC, sprcha/.
V hotelu je k dispozici TV se satelitem, telefon, stolní fotbal pro děti i dospělé, venkovní hřiště na fotbálek či volejbal, pískoviště pro malé děti atd.

Ceny

Domácí mazlíček 350 Kč
Polopenze 250 Kč

Snídaně v ceně


ceny na vyžádání dle zvoleného termínu

Služby

Bar
Připojení k internetu
Sauna
Úschovna kol, lyží
Nekuřácké pokoje
Restaurace
Společenské prostory
Vstup domácích zvířat
Parkoviště
Rodinné pokoje
Terasa
Wellness služby

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek 49
Kapacita restaurace 50
Třílůžkové pokoje 3
Čtyřlůžkové pokoje 3
Pětilůžkové pokoje 1
Dvoulůžkové pokoje 12
Počet apartmánů 4

Vybavení pokojů

TV
Vlastní koupelna
WC

Restaurace

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem a na Šumavě platí toto pořekadlo dvojnásob.
Není přeci nic krásnějšího, než po náročném dni plném zážitků se chutně najíst a poté sledovat západ slunce, či poklábosit s přáteli u dobrého piva či vína.
Naší snahou je, aby se u nás naši hosté cítili „jako doma“, a proto věnujeme pestré a chutné stravě značnou pozornost. Náš jídelníček vychází ze staročeské tradiční kuchyně, ale i vegetariáni a děti milující sladké nepřijdou zkrátka.
Pro znalce čepujeme vynikající světoznámé pivo Pilsner Urquell a pro dámy najdeme i něco z oblíbených „dámských pití“.
Krásné posezení na letní terase s výhledem na zapadající slunce za Malým a Velkým Roklanem jistě patří k nevšedním zážitkům a není možno jej spatřit nikde jinde.

Kongresové možnosti

Ozvučení, reprobedny
TV přijímač
Plátno
Připojení k internetu

Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy
Lyže, snowboard
Cyklostezky
Půjčovna kol
Fitness, posilovna
Půjčovna lyží
Lyžařská škola

Okolí

Filipova Huť je po celý rok ideálním východiskem turistických tras. Ať se vydáte směrem na Modravu, podél Modravského či Roklanského potoka, kolem nejkrásnější české řeky Vydry, či směrem na Březník, na Černou Horu k pramenům opěvované české řeky Vltavy nebo na Horskou Kvildu a dále na Borovou Ladu, všude Vás bude okouzlovat panenská krása nedotčené přírody.
Okouzlující zážitky nabízí Chalupská slať či Tříjezerní slať, Poledník s výhledem do širokého okolí či Přášilské jezero. To vše a mnoho dalších přírodních krás se Vám nabízí z jednoho centra.
Nezáleží přitom na tom, zda jste zdatný sportovec, turista, důchodce či rodina s dětmi. Každý si zde najde ten svůj šumavský ráj.
Historie Filipovy Huti sahá do roku 1785, kdy tehdejší majitel pozemků hrabě Filip Kinský povolil výstavbu hutě na duté sklo. Osada byla pojmenována na jeho počest. Po ukončení činnosti huti na začátku 19. století přecházejí pozemky do rukou knížete Schwarzenberga, který zde založil dřevařskou osadu, jež si svůj charakter zachovala až do začátku 20. století.
Pod správu Filipovy Huti spadaly osady Preisleiten, Modrava /Mader/ a Březník /Puerstling/. Současnou podobu Filipovy Huti je možno vidět na leteckém snímku.

Mapa

Autobus 300 m
Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Horský hotel Hájenka: kontakty

Telefon: +420 602 739 076