Předchozí
Další

Hotel Karl, Železná Ruda

Špičák 144, Železná Ruda, 340 04

od 690 Kč
osoba/noc
Snídaně v ceně
Připojení k internetu
Restaurace
Parkování
Možnost koupání Možnost koupání
Domácí zvířata Domácí zvířata
Zjistit dostupnost

O nás

Rodinný hotel s restaurací, ubytování ve 2-lůžkových pokojích i apartmánech. Dovolená se psem u nás možná. Nedaleko lyžařský areál a bike park Špičák Šumava, mnoho cyklotras a běžkařských tratí. Pořádáme taneční lekce - zumba s profesionálním tanečníkem z Karibiku a Reiki pobyty. Parkování zdarma.

Další informace

Hotel byl postaven v roce 2001 na místě vyhlášené restaurace. Disponuje 14 pokoji, velkým parkovištěm, 4 garážemi a malým dětským hřištěm.

Ideální poloha hotelu na Špičáckém sedle v nadmořské výšce téměř 1000 metrů Vám poskytne skvělý výchozí bod pro nejrůznější turistické výlety.

Můžete tak snadno objevovat nejkrásnější místa Šumavy. Těmi nejbližšími jsou Černé a Čertovo jezero a rozhledna Pancíř. Železná Ruda je vzdálena pouhé 4 km a hraniční přechod Alžbětín/Bayerisch Eisenstein 7 km.

 

Našim hostům nabízíme chvíle odpočinku v příjemném prostředí a rodinné atmosféře.

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Hotel nabízí ubytování ve 14 pokojích:

  • 1 apartmá se 2 ložnicemi
  • 9 apartmá s 1 ložnicí
  • 4 dvoulůžkové pokoje


Apartmá se 2 ložnicemi: 
Apartmá je tvořeno 2 ložnicemi (celkem 6 lůžek), velkým obývacím pokojem, koupelnou, předsíňkou a balkonem. Pokoj je vybaven TV/SAT, lednicí, WC, sprchovým koutem a vanou.

Apartmá s 1 ložnicí: 
Apartmá je tvořeno 1 ložnicí, obývacím pokojem, koupelnou a předsíní. Některé disponují i balkonem. Pokoj je vybaven lednicí, WC a sprchovým koutem.

Dvoulůžkový pokoj: 
Pokoj je tvořen ložnicí a koupelnou. Vybaven je lednicí, WC a sprchovým koutem.


Snídaně jsou podávány formou studených švédských stolů, na objednávku připravujeme snídaňová vajíčka, párky a omelety.

Wi-Fi připojení zdarma v prostoru recepce.

Hostům s malými dětmi jsou k dispozici 2 dětské postýlky.

Domácí mazlíčky ubytováváme za poplatek.

Ubytovaným hostům je k dispozici hotelové parkoviště zdarma, 4 garáže za poplatek.

Ceny

Cena za osobu 690 Kč
Domácí mazlíček 50 Kč

Snídaně v ceně

Služby

Garáže
Restaurace
Parkoviště
Vstup domácích zvířat
Připojení k internetu

Kapacita ubytování a služeb

Dvoulůžkové pokoje 4
Počet apartmánů 10

Vybavení pokojů

Lednička
WC
Satelit, kabelová TV
Vlastní koupelna

Restaurace

Restaurace funguje nejen pro hotelové hosty, ale i pro ostatní výletníky. Vyhlášená je výbornou českou kuchyní, můžete si zde ovšem pochutnat i na různých mezinárodních specialitách.

Návštěvníci si mohou vybrat ze 100 míst v kuřáckých i nekuřáckých prostorách.

Maminky si u nás mohou samy ohřát v mikrovlnné troubě dětské přesnídávky. Pro jejich pohodlí jsou připraveny dětské židličky.

Pejsi na vodítku jsou vítání.

Po dobu strávenou v restauraci je hostům k dispozici hotelové parkoviště zdarma.

Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy
Koupání řeka, jezero
Lyže, snowboard

Okolí

Poloha hotelu je ideální pro výlety na dvě ledovcová jezera (Černé 3,5 km a Čertovo 2,5 km, případně jako okruh cca 9 km) nebo na největší šumavský vodopád Bílá strž (6 km).

Dalším blízkým turistickým cílem je vrchol Pancíře a vrchol Špičáku, v obou případech neujdete více než 3 km anebo můžete využít lanové dráhy.

Bike areál Špičák nabízí od jara do podzimu 6 skvělých bikerských drah na světové úrovni, kterou jen potvrzuje každoroční konání závodu světového poháru Downhill Cup.

Vynechat nesmíte ani další ledovcové jezero Laka, které pomalu zarůstá plovoucími ostrůvky. Z vesničky Nová Hůrka (12 km od hotelu) je to 6 km pěknou přírodou.

Krásný výlet Vám poskytne Tierpark Ludwigstal (18 km od hotelu), kde se při procházce setkáte s pakoni, ovečkami, zubry, ale také vlky.

Výlet na vrchol Ostrého, který se nachází již na německé straně, je pro zkušenější turisty. Cesta vede nejdříve od hotelu po žluté na Černé jezero, poté po červené přes Bílou strž na Stateček a odtud již po modré přímo na vrchol. Po většinu roku je zde také možnost občerstvení v místním hostinci.

Vrchol Poledníku je nejlépe dosažitelný spolu s Prášilským jezerem z malebné šumavské vesničky Prášily (cca 15 km).

Pouhých 18 km Vás bude dělit od Velkého Javorského jezera a začátku lanové dráhy na vrchol Velkého Javora, nejvyššího bodu Šumavy.

Hrady a zámky:

Zřícenina hradu Rabí, středověký hrad Kašperk ve zlatokopeckém městečku Kašperské hory, Velhartice a Klenová.

Také pro případ nepříznivého počasí nebo na odpočinek od turistiky jsou v Železné Rudě a blízkém okolí připraveny různé aktivity pro malé i velké:

Za návštěvu stojí Pivovarské muzeum v hotelu Grádl, Muzeum Šumavy v centru Železné Rudy, výlet na hraniční nádraží Alžbětín/Bayerisch Eisenstein, kde bylo u příležitosti 20.výročí obnovení železniční dráhy otevřeno také železniční muzeum.

Milovníky masáží potěší ve Wellnesscentru Horizont vzdáleného od hotelu 1,2 km nebo profesionálky v centru Thai Massage ve vesnici Špičák. Horizont nabízí také saunu, vířivku a bazén. Plavecký bazén nabízí také nejbližší okresní město u německých sousedů Zwiesel. Dále zde můžete navštívit také sklárnu s ukázkami tvorby a největší skleněnou pyramidou na světě.

Vyhlášená cukrárna Café Charlotte je otevřena denně a nabízí vždy čerstvé zákusky. Nejen děti potěší nad hlavami projíždějící vláček. Za návštěvu také stojí pohádková cukrárna v centu Železné Rudy.

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Hotel Karl: kontakty

Telefon: +420 376 397 116
Mobil: +420 739 015 629
WWW: www.karl.cz/karl/

Mapa