Předchozí
Další

Hotel MALÁ PAŘÍŽ, Železná Ruda

Špičák 17, Železná Ruda, 340 04

od 450 Kč
osoba/noc
Snídaně v ceně
Připojení k internetu
Restaurace
Parkování
Možnost koupání Možnost koupání - Ne
Domácí zvířata Domácí zvířata - NE
Zjistit dostupnost

O nás

Hotel Malá Paříž*** se nachází ve známém šumavském horském středisku Špičák - Železná Ruda v nadmořské výšce 850 m, vzdálený pouze 5 km od hraničního přechodu se SRN. Toto území bylo vždy velice vyhledávané pro své v ČR nejzdravější životní prostředí. Šumava tvoří společně s Bavorským lesem tvoří největší komplex lesů ve střední Evropě.

Další informace

 Hotel Malá Paříž byl uveden do provozu koncem roku 1997. Záměrem majitele je poskytovat kvalitní ubytování a stravování v menším luxusním hotelu. K dispozici je 7 komfortních pokojů, z toho 4 třílůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, 3 dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky + apartmá, které má 2 třílůžkové a 1 dvoulůžkový pokoj se společnou sprchou a WC. Všechny pokoje mají předsíň s úložným prostorem, samostatnou koupelnu s WC (vybaveno hygienickými potřebami, ručníky, vysoušečem vlasů), TV se satelitním příjmem, minibar, z pokojů je možné vstoupit na balkon. Sedací souprava s konferenčním stolkem nabízí hostům pohodlné posezení v soukromí.

Součástí hotelu je: 

 • útulná nekuřácká restaurace se stylovým barem,
 • venkovní posezení,
 • úschovna lyžařského vybavení,
 • vlastní parkoviště,
 • krytá garáž,
 • Wi-Fi internet,
 • srub,
 • zahrada 

Další možnosti hotelu: 

 • dětský vlek u hotelu,
 • vlek na Špičák,
 • vlek, lanovka, sjezdovka - Špičák,
 • lyžařský areál 5 min od hotelu,
 • vlek-sjezdovka Pancíř 10 min od hotelu,
 • blízkost autobusové a vlakové zastávky 5 min.

Ceny

Cena za osobu 450 Kč
Dvoulůžkový pokoj 450 Kč
Přistýlka 300 Kč

Snídaně v ceně

Služby

Garáže
Restaurace
Parkoviště
Terasa
Připojení k internetu
Úschovna kol, lyží

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek 33
Počet apartmánů 1
Dvoulůžkové pokoje 3
Třílůžkové pokoje 7
Kapacita restaurace 30

Vybavení pokojů

Balkón
Vlastní koupelna
Satelit, kabelová TV
WC
TV

Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy
Cyklostezky
Lyže, snowboard

Okolí

 Největší lyžařský areál na české straně Šumavy je Špičák, základna pro celoroční aktivní rekreaci, vzhledem k blízké přírodní rezervaci Čertova a Černého jezera, Královského Hvozdu nebo hory Pancíř. Pro milovníky sjezdového lyžování a snowbordů je v bezprostřední blízkosti hotelu k dispozici lyžařský areál Špičák (1202 m nad mořem). K lyžování lze využít i sjezdový areál Velký Javor (1456 m nad mořem). Oba areály mají tratě různých obtížností, jsou vybaveny sněhovými děly a mají homologaci FIS pro pořádání světových pohárů. Možnost lyžování je dále na sjezdovce z hory Pancíř, na kterou se dá dopravit sedačkovou lanovkou, a v Železné Rudě, kde se lyžuje ve večerních hodinách na osvětlené sjezdovce. Pro turistiku na lyžích jsou v celé oblasti udržované lyžařské stopy, dosahující náhorních i hřebenových partií, jež spojují běžecká centra s odlehlými šumavskými kouty v blízkosti státní hranice. Využít lze i pečlivě udržované okruhy na německé straně v Bavorském lese.

    V letním období je hotel ideálním výchozím bodem k turistickým túrám po okolí. Nedaleké Černé jezero je největším ledovcovým jezerem v ČR. Krásné panorama je vidět z hřebenového přechodu Pancíř - Prenet, kam se dá dopravit sedačkovou lanovkou. Při jasné obloze je možno vidět i obrysy Alp. Většina turistických chodníků je dobře upravena a šumavské kopce jsou oblé, takže toulky přírodou jsou vhodné i pro starší osoby či rodiny s dětmi. Zájemci o cykloturistiku mohou využít sítě značených stezek a vybavení pro tento sport si lze v místě pronajmout.

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Hotel MALÁ PAŘÍŽ: kontakty

Fax: +420 376 397 511
Mobil: +420 778 546 650
WWW: www.malapariz.cz/

Mapa

Autobus 200 m Vlak 150 m