Hotel Růže, Rožmberk nad Vltavou

Rožmberk nad Vltavou 78, 38218

od 1.190 Kč
pokoj/noc
Zobrazit další ceny
Snídaně v ceně
Připojení k internetu - ne
Restaurace
Parkování
Možnost koupání
Domácí zvířata
Zjistit dostupnost

O nás

Jižní Čechy jsou pro mnohé z nás síla zvyku, zvláště pak malebná Vltava, která protéká pod okny našeho hotelu. Hotel Růže je stálicí v této lokalitě a my bereme přítomnost s optimismem. Jsme historický hotel a každý pokoj má svou zvláštní atmosféru. Podkrovní intimita fraucimoru, luxus rožmberské šlechty, průhledy na hrad a řeku.

Další informace

Hotel Růže v Rožmberku nad Vltavou byl založen již v roce 1659 a dodnes si drží svou historickou atmosféru. Každý pokoj je jedinečný, ať už si vyberete luxusní komnatu rožmberské šlechty, podkrovní fraucimor, nebo pokoj s balkónem pro večerní posezení s výhledem na hrad Rožmberk a řeku Vltavu.
Jižní Čechy jsou pro mnohé z nás síla zvyku, zvláště pak malebná Vltava, která protéká pod okny našeho hotelu. V těsné blízkosti stojí dominantní hrad Rožmberk, který s protékající Vltavou vytváří nezapomenutelné prostředí.

Náš hotel disponuje 13-ti dvoulůžkovými pokoji a jedním apartmánem, tzn. 29 lůžek. Na 9 z nich lze přidat přistýlky kdy se dostaneme na kapacitu až 44 lůžek.

Ceny

Dvoulůžkový pokoj 1.190 Kč
Přistýlka 600 Kč
Domácí mazlíček 150 Kč

Snídaně v ceně

Služby

Konferenční možnosti
Parkoviště
Parkoviště uzavřené
Restaurace
Terasa
Vstup domácích zvířat

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek 46
Počet apartmánů 1
Dvoulůžkové pokoje 14
Třílůžkové pokoje 1
Kapacita restaurace 70

Vybavení pokojů

Balkón
Satelit, kabelová TV
TV
Vlastní koupelna
WC

Restaurace

Restaurace bílé paní z Rožmberka

V restauraci umístěné v zadním traktu hotelu Vám rádi nabídneme jihočeský Budvar a Pilsner Urquell, ve vinotéce česká a moravská vína, pravou Italskou kávu Lantico a mnoho dalšího.

Restaurační kapacitu 60 míst lze popřípadě dle potřeby zákazníka navýšit v různém uspořádání. Za posuvnými dveřmi navazuje salónek se všemi okny na řeku Vltavu a s výhledem na hrad, kde se naše kapacita rozšiřuje o dalších 36 míst. Lze samozřejmě využít i jako taneční parket, při hudebních produkcích, nebo konferencích.

Jedná se o nekuřácký prostor.

V případě příznivého počasí je velmi oblíbená prosluněná terasa vedle restaurace s kapacitou 80 míst. Je také přístupná rovnou ze vstupního vestibulu. Vedle terasy je osazeno malé dětské hřiště a dostatek travní plochy na případný odpočinek či hry. Uzavřené privátní parkoviště hotelu je také na dohled.

Pivnice Petra Voka
Úžasný starobylý prostor s renesančním dřevěným stropem a okny do náměstí. Pivnice má 55 míst s intimní atmosférou. Otevřena je převážně v mimosezónním období. Není ovšem problém na přání klientů i v sezónním období uskutečnit případné akce.

Kongresové možnosti

Plátno
Připojení k internetu

Firemní akce

Výhodou našeho hotelu jsou tři oddělené restaurační místnosti, které mohou být použity nezávisle na sobě: pivnice, restaurace a salónek, popř. čtvrtý prostor: velká terasa a přilehlá loučka s grillem. Nejčastěji firmy obsadí salónek pro seminář nebo školení včetně potřebných rekvizit, které tam pak zůstávají po celou dobu pobytu. Veškeré další milé aktivity pak probíhají v restauraci nebo outdoor mimo hotel.

Kapacita restauračních místností je velké a není tedy třeba se omezovat počtem lůžek v našem hotelu. Vesnička Rožmberk je malá a spolupráce s ostatními hotely a pensiony je dobrá, takže není problém organizovat akci pro 100 osob , např. Telefonica O2 v roce 2007. Spali v dosahu 100 metrů od hotelu a veškeré stravování bylo u nás.

Program je vždy připraven po vzájemné dohodě. Organizujeme všechno sami, bez doprovodných agentur, aby ceny všech doprovodných služeb zůstaly na slušné úrovni, a tím korespondovaly s našimi cenami. Ceny za ubytování jsou pouze smluvní a nižší než ceny pultové v případě, že se obsazuje celý hotel na dva a více dnů.

Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy Cyklostezky
In-line bruslení Koupání řeka, jezero
Půjčovna lodí Rybolov
Vodáctví, lodě

Okolí

Hotel Růže je ideálním zázemím pro cyklistické výlety i pro výlety autem do Českého Krumlova, k přehradě Lipno, nebo do kláštera ve Vyšším Brodě. My jsme pro vás sepsali souhrn výletů, které můžete podniknout: nápady na výlety.
Naším partnerem je půjčovna lodí Vyšší Brod – Potápka. Rádi vám tedy zajistíme raft nebo kánoi a vy si můžete aktivně užít to co je v okolí nejhezčí, nejtypičtější a nejoblíbenější: sjezd řeky Vltavy od Vyššího Brodu k nám do hotelu (vysednete rovnou na prosluněnou terasu!) nebo od nás do Českého Krumlova a my vás zase přivezeme zpátky.
Rožmberk nad Vltavou každoročně hostí festival České hrady.cz. Jde o letní hudební festival, který se koná na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky. Pokud se na něj chystáte, ubytování přímo v Rožmberku nad Vltavou se vám určitě bude hodit a hudební festival si opravdu užijete!

Mapa

Autobus 10m Vlak 4km
Velká mapa
Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Hotel Růže: kontakty

Telefon: +420 775 661067