Předchozí
Další

Kramářova chata na Suchém vrchu, Orličky

Orličky 186, Orličky, 561 55

od 1.000 Kč
osoba/noc
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu - ne
Restaurace
Parkování - NE
Možnost koupání Možnost koupání
Domácí zvířata Domácí zvířata
Zjistit dostupnost

O nás

Zrekonstruovaná chata na hřebenu Orlických hor nabízí ubytování v moderním standardu ve 2 lůžkových pokojích a 4 lůžkových apartmánech, wellness zónu, restauraci s gurmánským menu, bufet, rozhlednu, oboru s jeleny a vyhlídková místa. Okolní příroda vybízí nejen ke sportu, ale i k relaxaci.

Další informace

Chata má za sebou bohatou historii a za dobu své existence se společně s rozhlednou stala symbolem samotného Suchého vrchu i blízkého okolí. Dnes je kultovním turistickým cílem nejen pro turisty ze zdejšího regionu a přilehlých oblastí, ale celé České republiky.

Obnovená Kramářova chata na Suchém vrchu (995 m n. m.) se po devíti letech od vyhoření v roce 2003 znovu otevírá veřejnosti. Rekonstrukce byla provedena s maximálním ohledem na původní podobu chaty z 30. let 20. století. Chata tak navazuje na tradici původní Kramářovy chaty, která byla postavena v roce 1928. Výstavba Kramářovy chaty byla ve třicátých letech minulého století demonstrací českého turistického hnutí pronikajícího do území osídleného obyvatelstvem německé národnosti. Tehdejším investorem výstavby chaty byl Klub českých turistů v Jablonném nad Orlicí, který stavbu financoval z vydaných dluhopisů.

Chata nabízí:

  • 4-5 lůžkové apartmány a dvoulůžkové pokoje v moderním standardu

  • restauraci s tradiční českou a evropskou kuchyní v moderním pojetí

  • 2 salónky

  • wellness

  • bufet

  • rozhlednu
     

Kramářova chata je ideální destinací pro letní i zimní dovolenou, ať už směřujete do Orlických hor za relaxem, turistikou či sportem. Chata vyhoví i náročnějším požadavkům, jakými je pořádání různých společenských a firemních akcí. Prostory chaty nabízí kvalitní a příjemné zázemí pro rodinné oslavy, svatby, ale také firemní výlety či setkání s partnery.

Přístup do celé chaty (kromě rozhledny) je bezbariérový

Ceny

Domácí mazlíček 100 Kč
Přistýlka 400 Kč
Dvoulůžkový pokoj 1.000 Kč
Snídaně 100 Kč
Polopenze 200 Kč

Služby

Masáže
Vířivka
Restaurace
Vstup domácích zvířat
Sauna
Wellness služby

Kapacita ubytování a služeb

Kapacita restaurace 55

Vybavení pokojů

TV
WC

Restaurace

Kramářova chata nabízí také restauraci s 55 místy na sezení. Restauraci jsme se snažili pojmout v duchu "moderní nostalgie". Dominantou restaurace jsou kachlová kamna. K restauraci přináleží salonek s 20 - 25 místy k sezení a další sálek, který je v zázemí rozhledny a má kapacitu cca 35 míst. Tento sálek je též možné využívat např. jako sálek pro cvičení apod.

Naší snahou je v duchu tradice pořádat svatební hostiny, společenské a firemních akce...

V restauraci nabízíme českou i evropskou tradiční kuchyni v moderním pojetí. Nabídku doplňujeme i o sezónní jídla jako jsou borůvkové knedlíky apod.

Sportovní možnosti v okolí

Adrenalinové sporty
Koupání řeka, jezero
Bazén vnitřní
Lyže, snowboard
Běžkařské stopy
Rybolov
Cyklostezky

Okolí

V letních měsících je chata cílem pro pěší výpravy či cyklistické výlety. Turisté se nevydávají jen za krásami přírody Orlických hor na pomezí Čech a Moravy, ale i památkami. Oblíbená je síť dělostřeleckých pevností, které byly v pohraničí vybudovány v době druhé světové války, například Tvrz Bouda.

V zimě je chata s desítkami kilometrů pravidelně udržovaných běžeckých tratí rájem pro běžkaře. Vyznavači sjezdového lyžování najdou v blízkém okolí hned 3 lyžařské areály: Ski park Červená voda, Dolní Morava a Ski areál Buková hora v Čenkovicích.

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Kramářova chata na Suchém vrchu: kontakty

Telefon: +420 702 028 153
Mobil:

Mapa