Předchozí
Další

Penzion Starý mlýn, Čenkovice

Čenkovice 151, Čenkovice, 56164

od 260 Kč
osoba/noc
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu
Bez restaurace
Parkování
Možnost koupání Možnost koupání - Ne
Domácí zvířata Domácí zvířata - NE
Zjistit dostupnost

O nás

Penzion Starý Mlýn se nachází v obci Čenkovice, okres Ústí nad Orlicí. Obec Čenkovice má přibližně 200 obyvatel, její rozloha je asi 6 km2 a nachází se v nadmořské výšce 958 metrů. Pro své výhodné klimatické podmínky a dostatek sněhu v zimní sezóně patří skiareál Čenkovice k vyhledávaným lyžařským střediskům v Pardubickém kraji, kde se nachází dvojsedačková lanová dráha "Třebovská dvojka" a 6 vleků, 7 sjezdovek a Nugget Snowpark. Též můžete navštívit areál Buková hora, který je propojen se skiareálem Čenkovice, kde jezdí čtyřsedačková lanovka a sjezdovka je dlouhá 2 km. Aktuální stav sjezdovek, provoz lanovek a vleků.V letních měsících mohou návštěvníci využít koupaliště v Žamberku nebo přehradu Pastviny. V nedalekém okolí mohou navštívit vojenskou pevnost Bouda a vojenské muzeum v Králikách. První písemná zmínka o vsi je z roku 1304. V obci se nacházejí pamětihodnosti Kostel svatého Vavřince, Krucifix u kostela a Socha svatého Jana Nepomuckého.

Další informace

Horský penzion je nově zrekonstruovaný, kolaudace proběhla roku 2011. Nabízí šest apartmánů v podkroví, které nabídnou celkem 26 lůžek. Pět čtyřlůžkových a jeden šestilůžkový se samostatnou ložnicí. V každém pokoji je vlastní sociální zařízení. V tomto patře je čajovna a sušárna. Pro všechny pokoje je v přízemí společná kuchyň, nabízející 6 lednic, myčku na nádobí a běžné spotřebiče na vaření. V přízemí je dále společenská místnost s televizí a krbem, šatna. V našem horském penzionu je také wifi připojení zdarma. Pro uložení lyží, snowboardů, kol a dalších věcí je zde zabezpečený objekt hned vedle hlavní budovy. Pro ubytované je u penzionu parkoviště zdarma.

Ceny

Cena za osobu 260 Kč

cena za 3 noci a více - Léto

Služby

Parkoviště
Společenské prostory
Připojení k internetu
Úschovna kol, lyží
Sauna

Vybavení pokojů

Kuchyňka
Vlastní koupelna
WC

Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy
Tenisový kurt
Cyklostezky
Volejbalový kurt
Lyže, snowboard
Minigolf

Okolí

Zábava v zimě

Ski areál Buková hora - 7 sjezdovek, umělé zasněžování, noční lyžování, lyžařská škola a školka, snowboardová škola, snowpark, snowtubing, upravované běžecké trasy.

Zábava v létě

Cykloturistika a turistika po místních památkách a zajímavých místech, výlety po okolí. V nedalekém areálu je minigolf, tenis, volejbal, nohejbal, travní lyže, terénní koloběžky, koupaliště Žamberk (cca. 30km od penzionu), přehrada Pastviny (cca. 25km).

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Penzion Starý mlýn: kontakty

Telefon: +420 777 102 847

Mapa