! Z důvodu opatření vlády z 10.3.2020 kvůli koronaviru, jsou dočasně uzavřené některé typy ubytovacích zařízení. Pro získání informace, kontaktujte přímo poskytovatele ubytování. Děkujeme
Předchozí
Další

Penzion Továrníkova vila, Skuhrov nad Bělou

Skuhrov nad Bělou 93, Skuhrov nad Bělou, 51703, Penzion se nachází v jednosměrné ulici

od 270 Kč
osoba/noc
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu
Restaurace
Parkování
Centrum 100 m
Možnost koupání Možnost koupání
Domácí zvířata Domácí zvířata
Zjistit dostupnost

O nás

Penzion Továrníkova Vila se nachází v podhůří Orlických hor, v malé obci Skuhrov nad Bělou, která je vstupní branou do středisek zimních sportů a radovánek, jakými jsou Deštné či Říčky.

Další informace

Penzion vznikl v roce 2007 přebudováním bývalé soukromé rezidence továrníka, pana Porkerta.
Penzion se nachází zhruba uprostřed obce, naproti nově zbudovaného společenského centra, kousek od zastávky autobusu, kde zastavují v zimě i skibusy a v létě cyklobusy. Autobusy zde jezdí v pravidelných intervalech, lze je tedy použít k dopravě do a ze zimních středisek a zbavit se tak problematického parkování a obav o věci uložené v automobilu.
Zahradu obtéká malebná říčka Bělá, jejíž tichý zurkot dodává místu celoročně pocit klidu a relaxace. V létě je možno využít zahradu k společným hrám Vás a Vašich dětí, případně domácích zvířat, a v zimě slouží jako bezpečné místo pro zaparkování Vašich automobilů.
Uvnitř penzionu Vás přivítá velká společenská místnost s krbem a přímým vstupem do zahrady. Tento prostor, vybavený např. stolním fotbalem, lze využít i jako místo pro menší firemní meetingy či semináře.
Penzion nabízí ubytování pro 1 až 28 osob v celkem 9 pokojích. Připojení k internetu přes Wi-fi je v celém objektu zdarma.

Ložnice a pokoje: V přízemí se nacházejí tři 2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, které nabízejí soukromí a relaxaci párům všech věkových kategorií pro společně strávené chvíle. Bokem od těchto pokojů je na tomtéž podlaží 6 - ti lůžkový pokoj se samostatnou kuchyní a koupelnou. V prvním patře je luxusní apartmá se dvěmi ložnicemi, samostatnou kuchyní, koupelnou, 2 terasy. V apartmá jsou 4 lůžka a možnost až 4 přistýlek. Ve druhém patře je podkrovní apatmá, které se skládá ze 3 dvojlůžkových pokojů
Sociální zařízení: Koupelny a sociální zařízení jsou kompletně vybavena veškerým spotřebním materiálem. V některých pokojích je jen sprchový kout, jinde i vana.
Vytápění: Automatické. Krb ve společenské místnosti slouží pro radost.
Doprava, parkování: Autem, parkování zdarma zajištěno na pozemku. Autobusem, zastávka vzdálena cca 100m.
Vybaveni:
Všechny pokoje či apartmány s vlastním sociálním zařízením. Plně vybavené kuchyně (nádobí, lednice, rychlovarná konev, mikrovenka atd. ). Zdarma dětská postýlka s peřinkami, povlečením, dětským ručníkem. Společenská místnost s dětskými hračkami, televizí, krbem a stolním fotbálekem. Zdarma připojení k internetu přes wi - fi. Parkování na pozemku penzionu. Velká zahradou okolo penzionu, na které je dětské hřiště se skluzavkou, pískovištěm s hračkami, domečkem, lezečkou stěnou, houpačkou. Dále je k dispozici zahradní houpačka, ohniště s tyčemi na opýkání špekáčků.

Ceny

Apartmán 350 Kč
Přistýlka 150 Kč
Domácí mazlíček 40 Kč
Dvoulůžkový pokoj 270 Kč

Pro aktuální cenu je vhodné se tel. informovat. Nabízíme možnost individuálních cen pro větší skupiny či delších pobytech.

Služby

Dětský koutek
Restaurace
Vstup domácích zvířat
Parkoviště uzavřené
Terasa
Zahrada
Připojení k internetu
Úschovna kol, lyží

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek 30
Počet apartmánů 2
Čtyřlůžkové pokoje 2
Šestilůžkové pokoje 1
Dvoulůžkové pokoje 6

Vybavení pokojů

Balkón
Mikrovlnná trouba
Vlastní koupelna
Kuchyňka
Satelit, kabelová TV
WC
Lednička
TV

Restaurace

Vlastní vaření v plně vybavených kuchyňích, popřípadě restaurace v okolí.

Sportovní možnosti v okolí

Aerobic, cvičení
Bowling, kuželky
Horolezectví
Půjčovna kol
Bazén venkovní
Cyklostezky
Lyžařská škola
Půjčovna lyží
Bazén vnitřní
Fitness, posilovna
Lyže, snowboard
Půjčovna skútrů
Běžkařské stopy
Golf
Motokáry
Tenisový kurt

Okolí

Výlety, atrakce, zábava
Skuhrov nad Bělou - První historicky ověřené zprávy o Skuhrově se datují od roku 1279 (Dalimilova kronika). V této době byl zdejší hrad sídlem Mutiny z rodu pánů z Dobrušky. V roce 1310 se stal Skuhrov městečkem, roku 1396 pak městem s právem pečeti a středem rozsáhlého panství. Po husitských válkách připadl hrad panovníkovi a v polovině 16.století byl již hrad pustý. Nový rozmach přineslo 18.století. Na řece Bělé byly budovány hamry, které zpracovávaly železnou rudu z okolních míst. Koncem 18.století byla F. Wildmanem v místech bývalých hamrů zbudována železárna, kterou později koupil F. K. Liebštejnský.
Zámek v Doudlebách nad Orlicí - Malé venkovské šlechtické sídlo bylo přestavováno v letech 1585 - 1590 na místě středověké tvrze Mikuláše z Bubnu a Litic na renesanční zámek čtvercového půdorysu s bohatou sgrafitovou výzdobou. V 17.století byly provedeny pozdně renesanční stavební úpravy, v letech 1668 - 1690.
Kostelec nad Orlicí - Nejdůležitější a nejhustší osídlení je zaznamenáno v mladší době bronzové, kterou ve východních Čechách představoval lid popelnicových polí. Původní osada, založená ve 12.- 13.století se připomíná jako hrazené město r. 1358.
Zámek v Častolovicích - Původně renesanční zámek z let 1588 - 1644 postaven na místě původní vodní tvrze. V 2.polovině 19.století novogoticky upravován a na začátku 20.století restaurován vídeňským architektem Hubertem Walcherem z Moltheimu.
Deštné v Orlických horách - Obec je vyhledávaným rekreačním střediskem v klínu “Kačenčiných” hor. Původně zemědělská a dřevařská osada se v 16.až 20.století stala i významnám sklářským centrem. O historii obce vypovídají poutavé expozice místního Muzea zimních sportů, turistiky a řemesel.

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Penzion Továrníkova vila: kontakty

Mapa

Centrum 100 m Autobus 100 m Vlak 5 km