Předchozí
Další

Penzion U Candáta, Frymburk

Frymburk 35, Frymburk, 38279

od 250 Kč
osoba/noc
Zobrazit další ceny
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu - ne
Bez restaurace
Parkování
Možnost koupání Možnost koupání
Domácí zvířata Domácí zvířata
Zjistit dostupnost

O nás

Penzion U candáta, Frymburk 35 se nachází u kostela, podél budovy vede malá cestička k přístavišti parníku. Penzion je jednopatrový, má přilehlou zahradu s možností posezení a podvečerního grilování, ze zahrádky se po schůdcích sejde hned k jezeru. Pro rybáře je to zcela ideální situace, mají to opravdu pár kroků k vodě a rybářským pramicím, které jsou pro ubytované zdarma k dispozici.

Další informace

V objektu jsou 4 samostatné pokoje, které jsou veliké cca 30 m2, vybavené kuchyňským koutem s veškerým vybavením, potřebným k vaření (nádobí, sklo, hrnce, příbory, ...). Vařit lze na 4-ploténkovém sporáku, ohřívat v mikrovlnné troubě. Součástí každého kuchyňského koutu je dále rychlovarná konvice a vlastní lednice. V objektu jsou dále 4 mrazáky, hlavně pro uchování nachytaných ryb. Počet lůžek je pro 3 - 4 osoby v pokoji, ale je možné ubytování i menšího počtu osob. Koupelna není součástí pokojů, je společná, se sprchovým koutem v zadním traktu budovy. V pokoji je studená tekoucí voda. Celkem jsou k dispozici 3 toalety v objektu, v zásadě vždy pro 2 pokoje 1 WC, třetí v koupelně.

Pobyty jsou týdenní, výjimečně se lze telefonicky domluvit na jiné variantě, pokud není penzion plně obsazen. Penzion je v provozu od května do října.


nabídka služeb

V penzionu U candáta ve Frymburku na břehu Lipna vládne přátelská až rodinná atmosféra. Ubytování je vhodné hlavně pro méně náročnou klientelu, jsou vítáni i psi menších plemen. Pobyt pejsků je zdarma, ale majitelé se jim musí věnovat dostatečně, aby neobtěžovali ostatní hosty. Pro rybáře je v rámci služeb připravena k zapůjčení rybářská pramice zdarma, pro každý pokoj vlastní – při příjezdu host dostane klíč od zámku. Kola je možné uzamknout na noc do kolny. V prvním patře je malá knihovnička, včetně dětských knížek.

V pokojích jsou povlečené lůžkoviny. Osušky a ručníky jsou třeba vlastní, stejně jako utěrky na nádobí. Pokoje jsou předány uklizené, denní úklid si každý zajistí sám, v koupelně po použití sprchy si musí host po sobě a své rodině uklidit. K dispozici je fen na vlasy.

Na zahradě je krbový gril na grilování, zahradní nábytek je pro cca 12 osob. Dřevo na ohníček je k dispozici, grilovací uhlí si musí každý zakoupit v obchodě.

Parkování je před penzionem pod okny pro 5 vozidel.

Rybářské povolenky, pokud nemají rybáři celorepublikové, je možné zakoupit v městečku.

Ceny

Cena za osobu 250 Kč
Třílůžkový pokoj 600 Kč
Čtyřlůžkový pokoj 800 Kč
Dvoulůžkový pokoj 500 Kč

Více než 2 osoby v místnosti cena 200,-Kč. Děti do 3 let věku zdarma. Pes zdarma.

Služby

Parkoviště
Venkovní ohniště / gril
Úschovna kol, lyží
Vstup domácích zvířat
Úschovna zavazadel
Zahrada

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek 8
Čtyřlůžkové pokoje 2
Třílůžkové pokoje 2

Vybavení pokojů

Kuchyňka
Lednička
Mikrovlnná trouba

Sportovní možnosti v okolí

Bazén vnitřní
Jachting, windsurfing
Půjčovna kol
Volejbalový kurt
Bowling, kuželky
Koupání řeka, jezero
Půjčovna lodí
Cyklostezky
Kulečník, billiard
Rybolov
In-line bruslení
Motokáry
Tenisový kurt

Okolí

Penzion se nachází v lipenské oblasti v Jižních Čechách, konkrétně v městysi Frymburk. Je umístěn v blízkosti gotického kostela sv. Bartoloměje, který tvoří dominantu rekreačního městečka. Historie Frymburka sahá až do 13, století, kdy zde vznikla na význačném přechodu přes řeku Vltavu na obchodní stezce z Horních Rakous do Českého Krumlova tzv. trhová ves. I tvar vzniklého náměstí s parkem naznačuje, že zde bývalo tržiště. Historie Frymburka je spojena i s řadou významných osobností kulturního života – J.W. Maxanta, Simona Sechtera, J.K. Markuse a často sem jezdil za svou láskou, Fanny Greiplovou, básník Šumavy Adalbert Štifter.

Turistická současnost městečka je ovlivněna rozsáhlým rozvojem turistiky, a to hlavně cykloturistiky - byla zde vybudována v podstatě velká cyklostezka, propojující celý okruh Lipenského jezera. Atraktivitu zvyšuje nejen malebný poloostrov, na kterém se Frymburk rozkládá, ale v podstatě jeho centrální umístění mezi ostatními lipenskými obcemi – Lipno nad Vltavou, Černá v Pošumaví, Horní Planá.

Lipenské jezero je hlavně ráj rybářů, okolní lesy jsou oázou pro houbaře a sběrače lesních plodů. Hladinu jezera brázdí několik výletních parníků, které mají jednu ze zastávek přímo pod zahradou penzionu U candáta. Podél jezera se dojde k převozu, který převáží auta, kola a osoby na protilehlou stranu jezera do obce Frýdava, kde je startovní bod pro řadu výletů. Např. na Vítkův kámen, do Nové Pece a Jelení Vrchy, dále na Šumavu a její jezera – Černé jezero, Čertovo jezero, Plešné jezero. Záleží na tom, jakou má kdo představu o trávení dovolené. Ve Frymburku je i příjemná pláž s atrakcemi pro děti a pozvolným vstupem do vody, pokud není počasí k venkovnímu koupání v Lipně, je v hotelu Wellness zcela moderní Aquapark včetně vířivky a mořského proudu.

Ve Frymburku je mnoho stravovacích možností. Občanská vybavenost je na optimální úrovni, prodej potravin funguje ve 4 obchodech včetně víkendu.

Mapa

Autobus 400 m
Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Penzion U Candáta: kontakty

Telefon: +420 604 461 959