! Z důvodu opatření vlády z 10.3.2020 kvůli koronaviru, jsou dočasně uzavřené některé typy ubytovacích zařízení. Pro získání informace, kontaktujte přímo poskytovatele ubytování. Děkujeme
Předchozí
Další

Penzion U Šteflů, Zahrádky

Zahrádky 1, Zahrádky, 37853

od 350 Kč
osoba/noc
Zobrazit další ceny
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu - ne
Bez restaurace
Parkování
Možnost koupání Možnost koupání
Domácí zvířata Domácí zvířata
Zjistit dostupnost

O nás

Vítá Vás malý rodinný penzion „U Šteflů“, situovaný na okraji malebné vesničky Zahrádky v samém srdci Českomoravské vrchoviny, poblíž její nejvyšší hory Javořice. Leží na pomezí krajů Jižní Čechy a Vysočina. V jeho nedalekém okolí se nacházejí historická města Telč, Jihlava, Jindřichův Hradec a Dačice.

Další informace

Ubytování v tichém a klidném prostředí našeho penzionu Vám poskytne ideální možnost odpočinku od ruchu města a starostí všedních dnů. A nejen to, díky své malé kapacitě Vám penzion „U Šteflů“ dokáže nabídnout individuální, až téměř rodinný přístup, přitom ale ctí soukromí hostů jako prvořadé.

Tím nejcennějším, čím se náš penzion může pyšnit, je čistá příroda, která se rozkládá všude kolem. Vysočina a Jižní Čechy představují rozmanité krajiny, z nichž každá je schopna většině návštěvníků nabídnout to, co hledají: krásné hluboké lesy, četné rybníky, křivolaké a málo frekventované silnice, nově vybudované a propojené cyklostezky a turistické trasy. Na své si tu tedy přijdou ti, mezi jejichž zájmy patří turistika, cykloturistika, sběr hub, rybaření, koupání v rybnících či zatopených lomech, nebo prostá relaxace v čisté přírodě.

Dovolená strávená u nás Vám přinese spoustu příjemných zážitků a odpočinek. To ostatně dokládá skutečnost, že mnozí hosté rodinný penzion „U Šteflů“ navštěvují každoročně.

Je pro nás velkým potěšením, že letos Vás poprvé můžeme přivítat v nově vybudované, stylově zařízené části penzionu, s velkou společenskou místností s krbem a možností příjemného posezení na terase u venkovního jezírka!

Penzion „U Šteflů“ je tvořen sedmi apartmány, z nichž tři (č. 1 až 3) se nacházejí v podkroví zrekonstruované obytné části rodinné farmy a čtyři (č. 4 až 7) v nově vybudované části, která je nově otevřena v letošním roce. Původní část penzionu má samostatný přístup přes zahradu, terasu a balkón, které jsou k dispozici všem hostům. Vstupní hala slouží jako společenská místnost s možností posezení u televize (satelit) nebo ke vzájemnému setkávání a „besedování“. K tomu poslouží i malý bar se samoobsluhou.Určitě oceníte posezení za tichého podvečera v zahradě na terase s pohledem na rozkvetlé záhony a čapí hnízdo. Nově vybudovaná část je přístupná přímo z parkoviště a nabízí velkou společenskou místnost s televizí, kulečníkem, šipkami a minifotbálkem. Pobyt Vám zpříjemní posezení na přilehlé terase s výhledem na jezírko. Součástí statku jsou pastviny s pasoucím se dobytkem, lesy a rybníky, kam můžete podnikat krátké procházky. Děti můžou vyzkoušet svou statečnost při setkání s různými zvířátky - kočičkami, pejskem, kravičkami, slepičkami a kohoutem. A u rybníka na ně čeká překvapení!

Poskytované služby

Vzhledem k tomu, že apartmány disponují možnostmi pro vlastní vaření, neposkytujeme žádné stravování. Ale jistě i trocha romantiky se skrývá v ranním nákupu čerstvého, ještě teplého pečiva u místního pekaře, čerstvého mléka „ od kravičky“ u nedalekého farmáře a vlastní přípravě snídaně či večeře s posezením na terase. V případě zájmu je možno objednat obědy nebo večeře v místní turistické ubytovně.

Penzion disponuje vlastním parkovištěm.

V objektu je možno uschovat Vaše kola , lyže, kočárek, apod.

Večery je možno trávit též u rybníka s posezením u ohýnku, třeba spojeným s opékáním buřtů, za nepříznivého počasí u krytého krbu.

Obec Zahrádky organizuje celoročně programové kurzy lidových řemesel pod vedením odborných lektorů (např. keramika, řezbářství, tkaní). Takto aktivně strávená dovolená příjemně kombinuje odpočinek s vyzkoušením a zdokonalením si svých zručností a dovedností.

Rybáři můžou zkusit své štěstí v rybaření. K dispozici jsou jim naše rybníky nebo si mohou koupit povolenku na jiný rybník v okolí. Za shlédnutí stojí i naše podzimní výlovy rybníků. Pokud mezi Vaše koníčky patří houby nebo sběr lesních plodů, přijdete si zde na své od července až do října. Místní lesy vybízejí k procházkám či toulkám, při nichž lze spojit příjemné s užitečným.

Turistika a sport

Penzion „U Šteflů“ Vám nabízí možnost vypůjčit si 2 horská kola, zahrát stolní tenis nebo půjčit drobné sportovní náčiní.

Tenisové kurty jsou Vám k dispozici v nedalekém penzionu Mlýn nebo v několika obcích v blízkém okolí (Jilem, Popelín, Strmilov).

Jízda na koni, i pro začátečníky, je možná po dohodě v 1 km vzdálené vesničce Horní Dvorce.

Cykloturistika a pěší turistika jsou zde nejčastěji vyhledávaný sport díky množství dobře značených a propojeným tras, které vedou po nově vybudovaných stezkách a klidných silnicích napříč krajinou označovanou jako Česká Kanada.

Pro koupání jsou vhodné rybníky v okolí 6 – 10 km, jako Komorník, Zvůle, Velký a Malý Pařezitý, Chytrov nebo Osika a další.

I dovolená v průběhu zimy, kdy náš penzion získává specifickou atmosféru, může být velmi rozmanitá. Nedaleké obce Studená a Mrákotín nabízejí sjezdové lyžování na svahu s vlekem, v okolí Studené a Kunžaku můžete vyrazit na běžky po upravených tratích.

K bruslení se nabízí místní rybníky přímo na návsi, pro náročnější bruslaře pak zimní stadion v Telči nebo Jindřichově Hradci.Ceny

Cena za osobu 350 Kč
Domácí mazlíček 30 Kč
Přistýlka 170 Kč

Služby

Nekuřácké pokoje
Terasa
Vstup domácích zvířat
Parkoviště
Úschovna kol, lyží
Zahrada
Společenské prostory
Venkovní ohniště / gril

Kapacita ubytování a služeb

Počet apartmánů 3

Vybavení pokojů

Kuchyňka
Vlastní koupelna
Lednička
WC
Mikrovlnná trouba

Sportovní možnosti v okolí

Bazén vnitřní
Koupání řeka, jezero
Běžkařské stopy
Lyže, snowboard
Cyklostezky
Rybolov
Jezdectví, koně
Tenisový kurt

Okolí

Ze Zahrádek můžete podnikat všemi směry výlety za památkami, na které jsou jižní Čechy a Vysočina velmi bohaté. V okruhu 20 – 30 km Vás uvítají historická města Telč, Jindřichův Hradec, Jihlava, Dačice, Slavonice, Žirovnice, hrady Roštejn a Landštejn, zámek Červená Lhota a řada dalších zajímavých míst. K některým z nich Vás doveze parní vláček – úzkokolejka na trase Jindřichův Hradec - Nová Bystřice.

Vzhledem ke skutečnosti, že penzion se nachází v blízkosti rakouských hranic, může být Vaše dovolená spojena i s návštěvou našich sousedů.

Mapa

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Penzion U Šteflů: kontakty

Telefon: +420 384 490 229
+420 723 830 781