Předchozí
Další

Statek Výštice, Olešník

Chlumec 30, Olešník, 37341

od 300 Kč
osoba/noc
Zobrazit další ceny
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu
Restaurace
Parkování
Možnost koupání Možnost koupání
Domácí zvířata Domácí zvířata
Zjistit dostupnost

O nás

Statek Výštice je vhodný pro pořádání vzdělávacích a zážitkových akcí, seminářů, adaptačních kursů, škol v přírodě, letních táborů i pro soukromé akce, kdy jsme schopni připravit svatbu, zabijačku nebo soukromou oslavu. Možné je samozřejmě i soukromé ubytování. Svým přístupem se snažíme vybudovat prostor, kde bude lidem dobře a kam se budou rádi vracet.

Další informace

Statek Výštice se nachází na samotě mezi Týnem nad Vltavou a Hlubokou nad Vlatavou na kraji lesa v těsném sousedství koupacího rybníka. Statek má prostorný dvůr, hřiště, ohniště a přilehlé udržované travnaté pozemky, které jsou využitelné ke hrám. Další část pozemků je využita na výběh pro koně, na nichž je možné svezení. V přilehlém lese je postaven nízký lanový park. Pro vnitřní programy je k dispozici velká klubovna a jídelna.

Ceny

Apartmán 1.200 Kč
Čtyřlůžkový pokoj 300 Kč
Pětilůžkový pokoj 300 Kč
Přistýlka 300 Kč
Třílůžkový pokoj 300 Kč
Cena za celý objekt 45.000 Kč
Domácí mazlíček 50 Kč
Plná penze 400 Kč
Sedmilůžkový pokoj 300 Kč
Cena za osobu 300 Kč
Dvoulůžkový pokoj 300 Kč
Polopenze 300 Kč
Snídaně 150 Kč

Pro školy v přírodě máme zvláštní nabídku.

Služby

Dětský koutek
Připojení k internetu
Vegetariánská kuchyně
Konferenční možnosti
Restaurace
Vstup domácích zvířat
Parkoviště
Úschovna kol, lyží
Zahrada

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek 57
Kapacita restaurace 60
Sedmilůžkové pokoje 1
Čtyřlůžkové pokoje 5
Pětilůžkové pokoje 1
Šestilůžkové pokoje 1
Dvoulůžkové pokoje 2
Počet apartmánů 2
Třílůžkové pokoje 3

Vybavení pokojů

Kuchyňka
Vlastní koupelna
WC

Restaurace

Součástí statku je restaurace, která je otevřena pouze pro ubytované. Domácká kuchyně se těší výborné pověsti. Vaříme plnou penzi a jídelníček vždy předem konzultujeme s objednatelem a vycházíme vstříc jeho přáním.

Pro skupiny vaříme zejména tradiční česká jídla formou jednotného menu pro celou skupinu, v případě potřeby připravíme druhou variantu pro vegetariány nebo speciální diety. Snídaně jsou podávány formou běžného švédského stolu - musli, lupínky, mléko, sýry, salámy, máslo, džemy, med, pečivo, ovoce, zelenina, jogurty, káva a čaj. Otevírací doba restaurace je přizpůsobena potřebám ubytované skupiny.

Čepujeme pivo Kozel 11° a po domluvě také plzeňský Prazdoj. Na baru můžete ochutnat likéry nebo destiláty z poněšického lihovaru, který se nachází na druhém břehu Vltavy.

Kongresové možnosti

Osvětlení
Ozvučení, reprobedny
Plátno

Firemní akce

Prostory a okolí statku lze velmi dobře využít pro firemní akce se zaměstnanci, teambuiliding a propagační akce pro Vaše zákazníky.

K dispozici je sál pro školení, prezentace, přednášky, workshopy a předváděcí akce. Kapacita sálu je 100 míst a je vybaven kvalitním ozvučením.

Pro Vaše zaměstnance či klienty můžeme připravit řadu zábavných sportovně společenských aktivit, zaměřených na prolomení barier, teambuliding a komunikaci.

Akce na statku Výštice ušijeme a připravíme na míru vaší skupině a jejím potřebám.

Sportovní možnosti v okolí

Adrenalinové sporty
Golf
Minigolf
Vodáctví, lodě
Bazén venkovní
In-line bruslení
Rybolov
Volejbalový kurt
Bowling, kuželky
Jezdectví, koně
Sportovní hala
Cyklostezky
Koupání řeka, jezero
Tenisový kurt

Okolí

Okolí statku je ideální pro cyklovýlety, v blízkosti vede několik cyklostezek, z nichž nejvýznamnější je stezka z Týna nad Vltavou do Hluboké a dále do Českých Budějovic. Obecně řečeno na jih od nás jsou rovinaté terény a na sever jsou houpavé kopečky. Na kolech u nás můžete strávit týden a pořád je kam se vydat. Z nejbližších cílů můžeme doporučit Rachačky, kde vedle kapličky je studánka, o níž se traduje, že kdo se v ní omyje a napije, bude lépe vidět. V tradiční vorařské vesnici Purkarec můžete navštívitMuzeum voroplavby a kousek dále za vesnicí je zřícenina Karlova hrádku.

Nejvýraznější dominantou v okolí je zámek Hluboká. Se zámeckou prohlídkou (kde doporučujeme například okruh zámecké kuchyně) můžete skloubit například návštěvu zoologické zahrady Ohrada. Ta se stále rozrůstá a nových zvířat v ní přibývá. Druhým významným zámkem v blízkosti je Kratochvíle.

Na druhou stranu od nás, v Týně nad Vltavou, můžete shlédnout divadelní představení místního ochotnického spolku, který hraje pod širým nebem a diváci sedí na otočném hledišti. Vedle Českého Krumlova druhém svého druhu v České republice.

Na druhé straně Vltavy, kam můžete dojet na kole nebo se nechat převézt místním přívozem, se nachází v Pořežanech nacházíMuzeum historických vozidel a kočárů (ty jsou pravidelně půjčovány do pohádek) a v Poněšicích je možno domluvitnávštěvu místní palírny. A jaká by to byla prohlídka bez koštování místních specialit – likérů a destilátů.

Z mnoha dalších cílů můžeme zmínit vyhlášené Masné krámyv Českých Budějovicích, stříbrné doly v Úsilném u Borovan, lázeňské město Bechyně, příznivci koupání v přírodě si mohou vybrat z mnoha rybníků v okolí, další si mohou zajít na koupaliště Olešníku. Tenisové kurty jsou v Olešníku a v Hluboké, kde se nachází také park vysokých lanových překážek a minigolf.

Ani lovci geocaching schránek se nebudou nudit, v našem okolí je jich umístěno mnoho.

Mapa

Autobus 750 m Vlak 12 km
Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Statek Výštice: kontakty

Telefon: +420 775 963 325
Mobil: +420 774 297 220