Turistická chata Duha, Tři Studně

Tři Studně 42, Tři Studně, 59204

od 270 Kč
osoba/noc
Zobrazit další ceny
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu - ne
Restaurace
Parkování - NE
Možnost koupání
Domácí zvířata - NE
Kontaktovat

O nás

Duha je rekreační komplex nacházející se na okraji obce Tři Studně v srdci Vysočiny. Jedná se o větší turistickou chatu pro ubytování čtyřiceti osob a menší chatu pro ubytování osmi osob. Součástí komplexu je volejbalové hřiště, ohniště, menší budova na sportovní vybavení, parkoviště, houpačky, pískoviště a poměrně velká zatravněná plocha. Obec Tři studně se nachází v krásném prostředí zalesněné části Vysočiny. Tyto hluboké lesy nabízejí možnost relaxace, sportovního vyžití i sběru lesních plodů.

Další informace

Hlavní budova (40 lůžek)
je po vnitřní rekonstrukci. Pokoje jsou nově obloženy dřevem a vybaveny nábytkem. V přízemí se nachází jeden pětilůžkový, jeden třílůžkový a čtyři čtyřlůžkové pokoje, v patře dva dvoulůžkové a čtyři třílůžkové pokoje. V omezeném počtu je možno doplnit přistýlkou. Sociální zařízení jsou mimo pokoje. V prvním patře jsou dvě toalety a v přízemí dvě umývárny se sprchami a umyvadly a také toalety. Kuchyně je v přízemí a je vybavena lednicemi, plynovým sporákem s troubou, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí, kráječem chleba a základními sadami nádobí pro všechny pokoje. V přízemí je větší jídelna ve které je kromě jídelních stolů také stůl na stolní tenis. V prvním patře je menší televizní místnost a terasa. Vytápění je centrální, ústředním topením. Teplá voda pro koupelny a kuchyň je ohřívána elektrickými boilery.

Malá chata (8 lůžek + max. 4 přistýlky)
Má dvě oddělené části se čtyřlůžkovou ložnicí a malým vstupním pokojíkem a společnou společenskou místnost (jídelnu) s vybaveným kuchyňským koutem. Toalety, umývárna a sprchový kout jsou také pro oba pokoje společné. Chata je po kompletní rekonstrukci z roku 2007.

Lyžárna, kolárna
Součástí areálu je malý objekt, sloužící pro uskladnění sportovního náčiní – v zimě lyže, sáňky, v létě kola, kočárky…
Dále je na pozemku volejbalové hřiště, houpačky, pískoviště a velké ohniště (možnost grilování).
Na pozemku je možno parkovat a to i v zimním období.

Sociální zařízení
V hlavní budově jsou sociální zařízení mimo pokoje. V prvním patře jsou dvě toalety s umyvadlem a v přízemí dvě umývárny se sprchami a umyvadly a dvoje samostatné toalety.V malé chatě jsou sociální zařízení pro oba pokoje společná. (Toaleta, umývárna i sprchový kout.)

Kuchyň
Kuchyně je v hlavní budově v přízemí a je vybavena lednicemi, plynovým sporákem s troubou, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí, kráječem chleba a základními sadami nádobí pro všechny pokoje.
V malé chatě je kuchyně vybavena sporákem, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, ledničkou a základní sadou nádobí.

Parkování
Na pozemku je možno parkovat a to i v zimním období. Pro automobilisty je příjemnou záležitost, že v obci Tři Studně je také čerpací stanice pohonných hmot.

Ceny

Cena za osobu 270 Kč

2 a více nocí.

Služby

Dětský koutek
Zahrada
Restaurace

Restaurace

Stravování
Vlastní
Vybavenou kuchyni můžete využít pro celodenní přípravu vlastních jídel, které pak můžete pohodlně konzumovat v jídelně. V obci Tři Studně se nachází obchod s potravinami s omezenou prodejní dobou a benzinová pumpa s občerstvením. Nejbližší supermarket najdete v cca 5 km vzdáleném Novém Městě na Moravě.

V okolí
Nejbližší stravování je cca 100 metrů od Duhy v penzionu Zátiší. V tomto zařízení je možné dohodnout pravidelné stravování formou polopenze či plné penze. Další stravování vhodné pro větší kolektivy je možné domluvit v penzionu U pramene (cca 200 m). V obci Tři Studně v okruhu 500 m od chaty je ještě několik trvale fungujících restaurací. Největší z nich hotel U Loubů najdete u hlavní silnice. Nabízí kromě stravovacích služeb také možnost relaxace v bazénu. Vyhlášené stravování najdete také v okolních obcích Vlachovice, Fryšava, Kadov, Sklené, Rokytno, Studnice…(vhodné na výlety za obědem ;-)

Sportovní možnosti v okolí

Bazén venkovní Běžkařské stopy
Cyklostezky Lyže, snowboard
Tenisový kurt Volejbalový kurt

Okolí

V zimě je v blízkém okolí mnoho upravených lyžařských běžeckých tras i závodní dosněžované okruhy, největší uměle dosněžovaná sjezdovka na Vysočině i se sedačkovou lanovkou, mnoho rybníků pro bruslení a také mnoho hospůdek a restaurací nabízejících příjemné posezení i výborné stravování.

V létě můžete využít ke koupání mnoho rybníků, lesy k orientačnímu běhu, či procházkám v přírodě. Mnoho skalních útvarů splňuje podmínky pro krásné horolezecké výstupy.

V rekreačním středisku Duha se snažíme umožnit Vám pobyt v této krásné přírodě za co nejnižší ceny, při zachování slušného standardu.

Mapa

Velká mapa

Turistická chata Duha: kontakty

Telefon: 604 585 030