Předchozí
Další

Hotel Praděd, Malá Morávka

Karlov pod Pradědem 101, Malá Morávka, 79336

od 625 Kč
osoba/noc
Zobrazit další ceny
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu
Restaurace
Parkování 300 Kč/den
Možnost koupání Možnost koupání - Ne
Domácí zvířata Domácí zvířata - NE
Zjistit dostupnost

O nás

Hledáte zajímavé místo na víkend či prázdniny? Jste (na chvíli) rádi v zajetí větru, slunce, deště nebo sněhu? Chcete se vyčerpat sportovním výkonem, a pak si dát za odměnu něco dobrého vysoko nad městy a vesnicemi? Pak se vydejte na nejvyšší horu Jeseníků – na Praděd. Uprostřed Národní přírodní rezervace Praděd se pod vysílačem nachází i nejvýše položená restaurace v České republice, která svým hostům nabízí dobroty z domácí kuchyně v průběhu celého roku. U talíře nebo jen tak s dobrým pivečkem se můžete kochat výhledem na horské vrcholy i jesenická údolí. Pokud si chcete drsnou, ale nádhernou jesenickou krajinu vychutnat co nejvíc, zůstaňte na Pradědu přes noc. Kromě restaurace tu totiž najdete také ubytovnu a hotel. Tak si budete moci vychutnat pohled na jasnou noční oblohu plnou hvězd, dokud vás nepřemůže spánek.

Další informace

Ubytovací kapacita je celkem 69 lůžek, z toho hotel disponuje 33 lůžky v 10 pokojích s vlastním sociálním zařízením a turistická ubytovna s 36 lůžky v 6 pokojích. Pro všechny hosty je k dispozici lyžárna a kolárna.

Hotel nabízí 1 apartmán (3+2 lůžka), 5 dvoulůžkových pokojů s možností přistýlky, 1 dvoulůžkový pokoj, 2 čtyřlůžkové pokoje a 2 pětilůžkové pokoje.

Všechny hotelové pokoje mají vlastní sociální zařízení a LCD TV s příjmem běžných TV kanálů. Hotelové pokoje se nacházejí v 1. patře nad restaurací s výhledem na Ovčárnu a Petrovy kameny nebo hřebeny Jeseníků.

Turistická ubytovna

Turistická ubytovna má 6 pokojů: 1 čtyřlůžkový, 4 šestilůžkové, 1 osmilůžkový. Pro všechny pokoje je společné sociální zařízení na chodbě, na pokojích je pouze umyvadlo. Všechny pokoje jsou nově vybaveny LCD televizí s příjmem běžných TV kanálů.

Ceny

Cena za osobu 625 Kč
Polopenze 310 Kč
Cena za parkování (auto) 300 Kč
Přistýlka 450 Kč
Cena za parkování (moto) 300 Kč
Snídaně 150 Kč

Služby

Konferenční možnosti
Restaurace
Parkoviště
Připojení k internetu

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek 69
Kapacita restaurace 60
Třílůžkové pokoje 1
Čtyřlůžkové pokoje 2
Osmi a více lůžkové pokoje 1
Dvoulůžkové pokoje 5
Sedmilůžkové pokoje 4

Vybavení pokojů

Satelit, kabelová TV
WC
TV
Vlastní koupelna

Restaurace

Restaurace na Pradědu je nejvýše položenou, celoročně provozovanou restaurací v České republice. Hosté zde můžou obsadit 60 míst. Provoz je omezen pouze v období 1. 11.–15. 12., kdy je návštěvníkům k dispozici jen od pátku do neděle. Místní kuchaři každý rok pořádají zabíjačkové a zvěřinové hody, vaří klasickou českou kuchyni zaměřenou na krajové recepty a tradiční jídla.

Kongresové možnosti

Data projektor
Satelitní, kabelová TV
Plátno
TV přijímač
Připojení k internetu

Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy
Půjčovna lyží
Cyklostezky
Lyžařská škola
Lyže, snowboard

Okolí

Okolí Pradědu je ideální k provozování nejrůznějších sportovních aktivit; v létě je ideálním sportem cyklistika a turistika, v zimě lyžování (běžky, sjezdové lyžování) či skialpinismus.

Léto

Zájemci o netradiční sportovní zážitek si mohou půjčit koloběžky pro sjezd z Pradědu na Ovčárnu (květen a červen o víkendu; červenec a srpen denně; září a říjen o víkendech a státních svátcích). Sportovci si mohou užít také letní aktivity ve skiareálu Fun park Kopřivná za zvýhodněné ceny.

Zima

V zimních měsících se běžkaři mohou těšit na upravenou stopu Ovčárna – Praděd – Švýcárna – Červenohorské sedlo. Pro lyžaře, kteří dávají přednost sjezdovkám, je k dispozici Ski areál Figura (proklik) nebo Ski areál Kopřivná (proklik). Klienty hotelu či ubytovny mohou v obou areálech lyžovat za zvýhodněné ceny. Kolem Pradědu jsou také ideální podmínky pro vyznavače skialpinismu a pro výlety na sněžnicích.

Mapa

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Hotel Praděd: kontakty