Hotel Praděd, Malá Morávka

č.ev. 38, Malá Morávka, 79336

od 625 Kč
osoba/noc
Zobrazit další ceny
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu
Restaurace
Parkování 300 Kč/den
Možnost koupání - Ne
Domácí zvířata - NE
Zjistit dostupnost

O nás

Hledáte zajímavé místo na víkend či prázdniny? Jste (na chvíli) rádi v zajetí větru, slunce, deště nebo sněhu? Chcete se vyčerpat sportovním výkonem, a pak si dát za odměnu něco dobrého vysoko nad městy a vesnicemi? Pak se vydejte na nejvyšší horu Jeseníků – na Praděd. Uprostřed Národní přírodní rezervace Praděd se pod vysílačem nachází i nejvýše položená restaurace v České republice, která svým hostům nabízí dobroty z domácí kuchyně v průběhu celého roku. U talíře nebo jen tak s dobrým pivečkem se můžete kochat výhledem na horské vrcholy i jesenická údolí. Pokud si chcete drsnou, ale nádhernou jesenickou krajinu vychutnat co nejvíc, zůstaňte na Pradědu přes noc. Kromě restaurace tu totiž najdete také ubytovnu a hotel. Tak si budete moci vychutnat pohled na jasnou noční oblohu plnou hvězd, dokud vás nepřemůže spánek.

Další informace

Ubytovací kapacita je celkem 69 lůžek, z toho hotel disponuje 33 lůžky v 10 pokojích s vlastním sociálním zařízením a turistická ubytovna s 36 lůžky v 6 pokojích. Pro všechny hosty je k dispozici lyžárna a kolárna.

Hotel nabízí 1 apartmán (3+2 lůžka), 5 dvoulůžkových pokojů s možností přistýlky, 1 dvoulůžkový pokoj, 2 čtyřlůžkové pokoje a 2 pětilůžkové pokoje.

Všechny hotelové pokoje mají vlastní sociální zařízení a LCD TV s příjmem běžných TV kanálů. Hotelové pokoje se nacházejí v 1. patře nad restaurací s výhledem na Ovčárnu a Petrovy kameny nebo hřebeny Jeseníků.

Turistická ubytovna

Turistická ubytovna má 6 pokojů: 1 čtyřlůžkový, 4 šestilůžkové, 1 osmilůžkový. Pro všechny pokoje je společné sociální zařízení na chodbě, na pokojích je pouze umyvadlo. Všechny pokoje jsou nově vybaveny LCD televizí s příjmem běžných TV kanálů.

Ceny

Snídaně 150 Kč
Cena za parkování (auto): 300 Kč
Polopenze 310 Kč
Cena za parkování (moto): 300 Kč
Přistýlka 450 Kč
Cena za osobu 625 Kč

Služby

Konferenční možnosti
Parkoviště
Připojení k internetu
Restaurace

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek 69
Kapacita restaurace 60
Třílůžkové pokoje 1
Čtyřlůžkové pokoje 2
Osmi a více lůžkové pokoje 1
Dvoulůžkové pokoje 5
Sedmilůžkové pokoje 4

Vybavení pokojů

Satelit, kabelová TV
TV
Vlastní koupelna
WC

Restaurace

Restaurace na Pradědu je nejvýše položenou, celoročně provozovanou restaurací v České republice. Hosté zde můžou obsadit 60 míst. Provoz je omezen pouze v období 1. 11.–15. 12., kdy je návštěvníkům k dispozici jen od pátku do neděle. Místní kuchaři každý rok pořádají zabíjačkové a zvěřinové hody, vaří klasickou českou kuchyni zaměřenou na krajové recepty a tradiční jídla.

Kongresové možnosti

Data projektor
Plátno
Připojení k internetu
Satelitní, kabelová TV
TV přijímač

Sportovní možnosti v okolí

Běžkařské stopy Cyklostezky
Lyžařská škola Lyže, snowboard
Půjčovna lyží

Okolí

Okolí Pradědu je ideální k provozování nejrůznějších sportovních aktivit; v létě je ideálním sportem cyklistika a turistika, v zimě lyžování (běžky, sjezdové lyžování) či skialpinismus.

Léto

Zájemci o netradiční sportovní zážitek si mohou půjčit koloběžky pro sjezd z Pradědu na Ovčárnu (květen a červen o víkendu; červenec a srpen denně; září a říjen o víkendech a státních svátcích). Sportovci si mohou užít také letní aktivity ve skiareálu Fun park Kopřivná za zvýhodněné ceny.

Zima

V zimních měsících se běžkaři mohou těšit na upravenou stopu Ovčárna – Praděd – Švýcárna – Červenohorské sedlo. Pro lyžaře, kteří dávají přednost sjezdovkám, je k dispozici Ski areál Figura (proklik) nebo Ski areál Kopřivná (proklik). Klienty hotelu či ubytovny mohou v obou areálech lyžovat za zvýhodněné ceny. Kolem Pradědu jsou také ideální podmínky pro vyznavače skialpinismu a pro výlety na sněžnicích.

Hotel Praděd: kontakty