Předchozí
Další

Pension Diana, Železná Ruda

Pancířská 348, Železná Ruda, 34004

od 310 Kč
osoba/noc
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu
Restaurace
Parkování
Centrum 300 m
Možnost koupání Možnost koupání
Domácí zvířata Domácí zvířata
Zjistit dostupnost

O nás

Penzion Diana se nachází na velice atraktivním místě v klidné části malebného horského městečka Železná Ruda, která je vyhledávaným turistickým centrem národního parku Šumava a je obklopena hlubokými šumavskými lesy a nádhernou divokou přírodou s množstvím krásných turistických cílů.  Výhodná poloha nabízí mnoho turistických a cykloturistických tras. Penzion je výhodným bodem pro trasy  k jedinečným ledovcovým jezerům a hřebenovým tůrám s množstvím nezapomenutelných a jedinečných výhledů z šumavských vrcholů . V okolí Železné Rudy se nachází nepřeberné množství historických a kulturních památek, jako je např. hrad Kašperk, hrad Rabí, hrad Vellhartice, hrad a zámek Klenová. Mezi vyhledávané turistické cíle patří především Černé a Čertovo jezero, Jezero Laka, Prášilské jezero, což jsou ledovcová jezera. V zimě se Železná Ruda a její okolí proměňuje v jedno z nejvyhledávanějších středisek zimních sportů ( sjezdové lyžování, běžky, skialpinistický sport, paraglaiding,  50 m od penzionu se nachází velmi příjemné lyžařské středisko Ski areál Nad nádražím - Belveder, ve vzdálenosti cca 300 m leží tradiční lyžařské středisko Ski bike Samoty, dále pak 3 km od penzionu najdete velice kvalitní lyžařský areál  Ski bike Špičák. Nejrozlehlejším lyžařským areálem je na německé straně ve vzdálenosti cca 10 km areál Velký Javor ( Gr.Arber). Turistický ruch má v oblasti starodávného Královského hvozdu tradici sahající až do doby, kdy sem byla koncem minulého století zavedena železniční doprava, prokopán tunel a zřízen železniční hraniční přechod do sousedního bavorského Eisensteinu.

Další informace

- Dvojlůžkové až šestilůžkové pokoje  - Sociální zařízení a televize na každém pokoji - většina pokojů má balkon nebo terasu - WIFI na pokojích a v celém penzionu ZDARMA - Možnost bezproblémového parkování - Prostory pro mimosezónní školení a společenské akce . 

Ceny

Apartmán 1.700 Kč
Domácí mazlíček 100 Kč
Pětilůžkový pokoj 1.700 Kč
Snídaně 90 Kč
Cena za osobu 310 Kč
Dvoulůžkový pokoj 680 Kč
Polopenze 220 Kč
Třílůžkový pokoj 1.020 Kč
Čtyřlůžkový pokoj 1.360 Kč
Jednolůžkový pokoj 340 Kč
Šestilůžkový pokoj 2.040 Kč

Hlavní sezona 15.12.-15.4.; 15.6.-15.10. Vedlejší sezóna - 16.4.-14.6.; 16.10.-15.12. 1 osoba / noc

Služby

Konferenční možnosti
Restaurace
Vstup domácích zvířat
Parkoviště
Terasa
Připojení k internetu
Úschovna kol, lyží

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek 42
Jednolůžkové pokoje 2
Šestilůžkové pokoje 2
Čtyřlůžkové pokoje 4
Pětilůžkové pokoje 4
Třílůžkové pokoje 4
Dvoulůžkové pokoje 4
Počet apartmánů 2

Vybavení pokojů

Balkón
Vlastní koupelna
Satelit, kabelová TV
WC
TV

Restaurace

Nabízíme stravování formou polopenze, nebo jen snídaně příp. večeře.

Sportovní možnosti v okolí

Adrenalinové sporty
Lyžařská škola
Bazén vnitřní
Lyže, snowboard
Běžkařské stopy
Rybolov
Cyklostezky

Okolí

Zimní aktivity: Nejbližší lyžařské areály - Ski areál Nad nádražím - Belveder ( penzion leží hned vedle jedné sjezdovky areálu ), Pancíř, SkiBike Samoty. Další lyžařské středisko je SkiBike Špičák vzdálené 3 km od Železné Rudy s velkým množstvím kvalitních sjezdových tratí jak pro náročné lyžaře tak i pro začátečníky a rodiny s dětmi. Pro velmi kvalitní lyžování doporučujeme středisko na německé straně Šumavy Velký Javor - Gross Arber (1456 m n.m.), vzdálené cca 9 km od penzionu – moderní centrum lyžařských sportů, mimo jiné i se sjezdovkou světového poháru,  s kabinkovou lanovkou a sedačkovými lanovkami. Železná Ruda je ideální výchozí bod pro běžkaře, v okolí je množství upravovaných tratí.  Letní aktivity: Ideální podmínky pro turistiku, cykloturistiku, jiné sportovní aktivity, houbaření a relaxace.  Autobusové spojení: zastávka Železná Ruda cca 200 m Vlakové spojení: Železniční zastávka Železná Ruda cca 300 m od hotelu

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Pension Diana: kontakty

Telefon: +420 603 533 803

Mapa

Centrum 300 m Autobus 200 m Vlak 200 m