Předchozí
Další

Penzion Pod Ronovem, Babice nad Svitavou

Babice nad Svitavou 210, Babice nad Svitavou, 66401

od 820 Kč
pokoj/noc
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu - ne
Restaurace
Parkování - NE
Možnost koupání
Domácí zvířata - NE

O nás

Údolí Pod Ronovem je atraktivní přírodní lokalita, která se nachází v lesním prostředí na hranici Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Údolím protéká řeka Svitava a nad údolím se vypíná kopec Ronov, který nese jméno bývalého hradu Ronov ze 14. století.

Další informace

Díky našim předkům se Údolí Pod Ronovem stalo jedinečnou turistickou atrakcí. Ve dvacátých letech minulého století zde vznikl ojedinělý rekreační areál koupaliště a hotelu s restaurací, který byl s velkým ohlasem a úspěchem provozován do druhé světové války. V poválečných letech byl areál zestátněn, a tak ztratil svou rekreační funkci a až do konce devadesátých let chátral.
Noví majitelé se rozhodli obnovit areál a zpřístupnit tuto rekreační lokalitu opět veřejnosti. Po pětileté náročné rekonstrukci se nyní začínají provozovat původní aktivity a jednotlivá zařízení areálu jsou postupně uváděna do provozu.
Jako první byl po opravách v roce 2005 uveden do provozu penzion s celoročním provozem a ubytovací kapacitou 31 osob.
Od jara 2007 bude otevřena restaurace s celoročním provozem jak pro hosty penzionu, tak pro širokou veřejnost.
Poslední a zároveň nejnáročnější kapitolou je rekonstrukce koupaliště.
Rekonstrukce zahrnuje nejenom zprovoznění zchátralých bazénů, ale také řadu technologických úprav a pomocných staveb tak, aby provoz vyhovoval současným náročným předpisům. Uvedení koupaliště do provozu je plánováno na rok 2009.

Ceny

Snídaně 80 Kč
Přistýlka 290 Kč
Dvoulůžkový pokoj 820 Kč
Apartmán 1.390 Kč
Čtyřlůžkový pokoj 1.390 Kč
Domácí mazlíček 120 Kč

Služby

Zahrada
Terasa
Restaurace

Vybavení pokojů

Vlastní koupelna
WC

Restaurace

Restaurace Pod Ronovem má cca 30 míst v interiéru a kolem 90 míst v zahrádce. Všechna venkovní místa jsou chráněna před deštěm stříškou.
Můžeme pro Vás zorganizovat rodinné nebo firemní setkání, Vašim požadavkům (provozní doba, rozestavění stolů, teplá a studená kuchyně podle přání, reprodukovaná hudba, místo pro tanec, apod.) se přizpůsobíme.

Sportovní možnosti v okolí

Bazén venkovní Cyklostezky
Koupání řeka, jezero

Okolí

Údolí Pod Ronovem se tak opět stává vhodným místem k odpočinku, zábavě, ale i k ubytování návštěvníků firemních akcí v Brně. Areál je snadno dostupný, neboť kromě malebné řeky údolím prochází silnice Brno - Adamov a železniční trať Brno - Česká Třebová. V těsné blízkosti areálu je železniční zastávka Babice nad Svitavou.
Vzhledem ke svému umístění má areál výborné dopravní spojení z Brna (8 km) - cesta z brněnského hlavního nádraží trvá vlakem pouhých 15 minut, cesta autem z brněnského centra pak 25 minut. Snadno dostupné jsou také všechna atraktivními místa Moravského krasu, ať autem nebo prostředky hromadné dopravy.
Díky výše popsaným skutečnostem se stává Údolí Pod Ronovem vyhledávaným místem pro rekreaci, sportovní vyžití, pro ubytování návštěvníků Brna a Moravského krasu, místem pro občerstvení cyklistů, turistů i rybářů, výchozím místem pro pěší výlety v okolí, místem pro pořádání rodinných či podnikových oslav a večírků.

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Penzion Pod Ronovem: kontakty

Telefon: 603 453 791

Mapa

Vlak 50m
Velká mapa