! Z důvodu opatření vlády z 10.3.2020 kvůli koronaviru, jsou dočasně uzavřené některé typy ubytovacích zařízení. Pro získání informace, kontaktujte přímo poskytovatele ubytování. Děkujeme
Předchozí
Další

Relax Hotel Pelikán, Hluboká nad Vltavou

Purkarec 133, Hluboká nad Vltavou, 37343

od 700 Kč
osoba/noc
Snídaně není v ceně
Připojení k internetu
Restaurace
Parkování
Možnost koupání Možnost koupání
Domácí zvířata Domácí zvířata
Zjistit dostupnost

O nás

Rodinný hotel - penzion Pelikán nabízí ubytování na břehu Hněvkovické přehrady v půvabné jihočeské vsi Purkarec. Obec leží na cyklostezce vedoucí podél řeky Vltavy přes Hlubokou nad Vltavou do Českých Budějovic a dále do Rakouska.Nově otevřeno wellness přímo v hotelu.

Další informace

Relax Hotel Pelikán poskytuje kvalitní služby ****hotelu. Zaměřujeme se na individuální i skupinovou klientelu, pořádání privátních nebo firemních školení či pořádání konferencí. Snažíme se neustále zdokonalovat a rozvíjet nabídku našich služeb a do budoucna plánujeme rozšíření hotelového komplexu o celou řadu dalších činností. Věříme, že naše nabídka služeb uspokojí i ty náročnější zákazníky.

 • wellness: parní lázeň, 2 perličkové lázně, hydromasážní vana pro 2, masáže, privátní wellness
 • služby recepce ( 8 - 20h, kopírování, zajišťování vstupenek na kulturní akce, turistické informace pro hotelové hosty, prodej suvenýrů a lokálních dárkových předmětů, drobný prodej, hotelové taxi, přívoz...)
 • přijímáme kreditní karty
 • připojení k internetu po celém komplexu zdarma
 • drobné překlady a administrativní servis na požádání
 • úschovna cenností do trezoru zdarma
 • služby prádelny a čistírny dle ceníku
 • parkování zdarma
 • bezplatné uložení zavazadel
 • zajištění přepravy osob devítimístným automobilem nebo objednání taxislužby
 • půjčovna kol, kanoe, tenisového vybavení (tenisový kurt k dispozici), rybářského náčiní, stolní tenis, petanque, nordic walking, šlapadla, pramice
 • květiny na pokoj (nutná domluva předem)
 • láhev sektu na uvítanou do pokoje (objednávka předem)
 • pro rodiny s malými dětmi připravíme na pokoj dětskou postýlku, v restauraci dětskou židličku

Ceny

Cena za postel 600 Kč
Jednolůžkový pokoj 700 Kč
Snídaně 150 Kč
Cena za sál 400 Kč
Polopenze 310 Kč
Třílůžkový pokoj 1.800 Kč
Dvoulůžkový pokoj 1.200 Kč
Přistýlka 450 Kč

Cena za pronájem sálu je 400,- Kč na hodinu, celodenní pronájem - 3000,- Kč. Ceny se odvíjí dle délky pobytu a sezóny. Víc na našich webových stránkách www.penzionpurkarec.cz

Služby

Bezbariérový přístup
Kosmetika, manikúra, pedikúra
Připojení k internetu
Terasa
Vířivka
Dětský koutek
Masáže
Restaurace
Úschovna kol, lyží
Vstup domácích zvířat
Konferenční možnosti
Parkoviště
Sauna
Vegetariánská kuchyně
Wellness služby

Kapacita ubytování a služeb

Celkový počet lůžek 43
Počet apartmánů 1
Dvoulůžkové pokoje 8
Třílůžkové pokoje 9
Kapacita restaurace 70

Vybavení pokojů

Kuchyňka
Trezor
WC
Minibar
TV
Satelit, kabelová TV
Vlastní koupelna

Restaurace

Vaříme tradiční českou kuchyni, hotová jídla i minutky. Na požádání umíme připravit i dietní, bezlepkové menu (po předchozí domluvě). Vyberete si z nabídky teplých i studených nápojů. V letní sezoně nabízíme ledové tříště, nanuky, zmrzlinové poháry i jiné vynikající dezerty.
Restaurace je rozdělena na kuřáckou a nekuřáckou část. Vstup pro hotelové hosty je přímo z hotelové recepce, pro návštěvníky je vchod zvenčí z letní terasy. Pod terasou je velký kolostav, kde budete mít svoje kolo neustále pod dohledem.
Součástí naší restaurace je i velká venkovní terasa se slunečníky. Zde můžeme za pěkného počasí obsloužit až 50 osob. Terasa těsně sousedí s obecním dětským hřištěm, které je celé oplocené. Nebudete se tak muset o svoje děti obávat.
Pro soukromé akce můžeme nabídnout salonek, kde může stolovat až 50 osob. Salonek má vlastní bar, nebudete tak nikým rušeni. Je vhodný zejména pro různé rodinné oslavy a výročí, ale i svatební hostiny nebo firemní školení či akce.
Na Vaši návštěvu se těší příjemný, ochotný a profesionální kolektiv, který učiní vše pro to, abyste u nás strávili příjemné chvíle.

Kongresové možnosti

Data projektor
Mikrofon(y)
Plátno
Videopřehrávač
Kopírka
Molo
Připojení k internetu
Laserové ukazovátko
Ozvučení, reprobedny
TV přijímač

Firemní akce

Nabízíme zcela nové společenské prostory, které skýtají možnost širokého využití – celkem 70 konferenčních míst:
semináře, školení, konference, kongresy, firemní akce, kontraktační výstavy, firemní prezentace, teambuilding, eventy – indoor, outdoor

 • zdarma připojení k internetu WI-FI ve všech prostorách hotelu
 • k dispozici rovněž internetová místnost s možností tisku
 • kompletní technické zabezpečení dle Vašich požadavků
 • kopírování
 • doprovodné programy kongresové turistiky
 • kompletní servis „na klíč“ od přípravy akce přes organizaci celého jejího průběhu
 • kvalitní gastronomické služby vč. rautů, barbeque a koktejlů
 • možnost vytvoření profesionální foto nebo video dokumentace

Sportovní možnosti v okolí

Adrenalinové sporty
Bowling, kuželky
In-line bruslení
Létání
Půjčovna lyží
Volejbalový kurt
Bazén venkovní
Cyklostezky
Jachting, windsurfing
Minigolf
Rybolov
Bazén vnitřní
Fitness, posilovna
Jezdectví, koně
Půjčovna kol
Tenisový kurt
Běžkařské stopy
Golf
Koupání řeka, jezero
Půjčovna lodí
Vodáctví, lodě

Okolí

Cykloturistika:

Cyklostezka vede přímo od hotelu podél řeky Vltavy přes Hlubokou nad Vltavou do Českých Budějovic a dále do Rakouska.

 

Hněvkovická přehrada:

Přehrada je vzdálena asi 100 m od hotelu a nabízí celoroční uplatnění. V létě koupání, vodní lyžování a vyjížďky výletní lodí. Lze využít také místního přívozu k přepravě na druhou stranu přehrady. V zimě bruslení na zamrzlé bruslařské dráze, jejíž údržbu zajištuje hotel. Běžkařská dráha je vzdálena asi 100 m od hotelu. Celoročně je přehrada oblíbenou rybářskou lokalitou – zajistíme pro Vás sezónnní rybářské povolenky.

 

Pěší turistika:

V Purkarci je malé muzeum voroplavby, pozdně gotický farní kostel sv. Jiří a několik statků ve stylu selského baroka. Nedaleko Purkarce se nachází Karlův hrádek, založený Karlem IV., který původně sloužil jako strážní hrad.

 

Turisticky atraktivní místa v okolí:

Hluboká nad Vltavou – 12 km

Hluboká je doslova magnetem pro turisty. Kromě kulturního vyžití nabízí rovněž uplatnění pro milovníky všech druhů sportu a rybaření. Na své si přijdou i děti, které jistě potěšíte návštěvou místní ZOO, která je otevřena celoročně. www.hluboka.cz

 

Týn nad Vltavou – 12 km

Týn se historicky řadí mezi nejstarší sídla jižních Čech. Doporučujeme návštěvu Městského muzea (expozice regionu, historických loutek a vltavínů) a galerie „U zlatého slunce“, ve které naleznete díla předních českých výtvarníků. Evropskou raritou je amatérské divadlo s otáčivým hledištěm. www.tnv.cz

 

České Budějovice – 20 km

Budějovice jsou krajským městem Jižních Čech a dalším turistickým rájem. Největší turistické atrakce soustřeďuje městská památková rezervace v historickém centru (Piaristické náměstí s dominikánským klášterem a kostelem Obětování panny Marie, Náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou a radnicí, Černá věž, katedrála sv. Mikuláše apod.). Mezi kulturně zajímavá místa patří především Jihočeské divadlo (činohra, opera, balet, loutkoherectví), Jihočeské muzeum, Muzeum koněspřežky, Jihočeské motocyklové muzeum, Budvar muzeum a Muzeum energetiky.

Ve městě existuje řada sportovních zařízení poskytujících služby veřejnosti (fotbalový stadion Střelecký ostrov, Budvar aréna, Plavecký stadion. České Budějovice mají zastoupení v nejvyšších celostátních soutěžích v ledním hokeji, fotbale a volejbalu. www.c-budejovice.cz

 

Český Krumlov – 40 km

Dominantou města je Zámek Český Krumlov, který je svou rozlohou přes 6 ha druhým největším hradním a zámeckým komplexem v České republice. Díky vysokému hodnocení českých i zahraničních odborníků byl v roce 1989 zámek vyhlášen přísně chráněnou kulturní památkou a v roce 1992 byl zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO. Zámek je spojen se zámeckou zahradou mostem Na plášti. Ve vnitřním městě byl zachován původní systém ulic a dochovalo se zde mnoho původních městských domů. Na náměstí Svornosti se nachází renesanční Radnice ze 2. poloviny 16. století.

Krumlov je také významným kulturním střediskem. Nachází se zde Městské divadlo, v letních měsících se rovněž hraje na otáčivém hledišti v zámecké zahradě. Ve městě je také velký počet galerií umění, muzeí (Okresní muzeum Český Krumlov, Muzeum Egona Schieleho a Muzeum voskových figurín). Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří především každoroční Slavnosti růže, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov či festival Ekofilm. www.ckrumlov.info

 

Třeboň – 40 km

Třeboň je především lázeňským městem a městem rybníků (nejznámějsí jsou Rožmberk a Svět).

Lázně nabízejí pobyt a léčbu ve dvou tradičních lázeňských domech – Bertiny lázně a Lázně Aurora. K léčbě je využíváno slatinných koupelí a zábalů, dále vodoléčebných procedur, masáží, fyzioterapie, elektroterapie, parafinových zábalů, plynových injekcí, akupunktury a dalších rehabilitačních a léčebných postupů.

Třeboňský renesanční zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. Zámecký park je v současnosti oblíbeným místem odpočinku třeboňských občanů, turistů i lázeňských hostů a zaujímá významné postavení v reprezentaci samotného zámku i celého lázeňského města. Zámecký park je v současnosti oblíbeným místem odpočinku místních obyvatel, turistů i lázeňských hostů a zaujímá významné postavení v reprezentaci samotného zámku i celého lázeňského města. www.mesto-trebon.cz

 

Bechyně – 30 km

Bechyně leží v malebné lesnaté krajině na soutoku řeky Lužnice a říčky Smutné. Město je známo výrobou keramiky a lázněmi. Tradice lázní sahá do první poloviny 17. století, lázně se specializují na léčbu a rekondici pohybového ústrojí s využtím přírodního léčebného zdroje – slatiny z nedalekých Blat.

Komplex bechyňského zámku je veřejně přístupný a prohlídková exozice představuje především historicky nejvýznamnějšího majitele panství Petra Voka z Rožmberka. V bývalém zámeckém pivovaru jsou umístěny výstavní expozice keramiky Alšovy jihočeské galerie, tvořené převážně exponáty mezinárodních keramických sympozií. V bývalé zámecké sýpce je umístěno Muzeum Vladimíra Preclíka. www.mestobechyne.cz

 

 

Zjistit dostupnost
zobrazit kontakty

Relax Hotel Pelikán: kontakty

Telefon: +420 775 558 126
+420 385 340 093
+420 728 963 103

Mapa

Autobus 5 m